NetworkManager - en to sl translation catalogue (1066 entries)

en: "disabled" flag cannot be combined with other MPTCP flags
sl: Zastavice »onemogočeno« (»disabled«) ni mogoče kombinirati z drugimi zastavicami MPTCP

en: # Created by NetworkManager
sl: #Ustvarjeno z upravljalnikom omrežij

en: # Merged from %s
sl: # Združeno iz %s

en: %d (key)
sl: %d (ključ)

en: %d (passphrase)
sl: %d (šifrirno geslo)

en: %d (unknown)
sl: %d (neznano)

en: %s Network
sl: Omrežje %s

en: %s VPN connection
sl: Povezava VPN %s

en: %s argument is missing
sl: argument %s manjka

en: %s is already running (pid %lld)
sl: %s se že izvaja (PID %lld)

en: %s is incompatible with static WEP keys
sl: %s ni združljiv s statičnimi ključi WEP

en: %s is out of range [0, %d]
sl: %s je izven obsega [0, %d]

en: %s requires bond mode "%s"
sl: %s zahteva način povezave »%s«

en: %s requires xmit_hash_policy "vlan+srcmac"
sl: %s zahteva xmit_hash_policy »vlan+srcmac«

en: %s.  Please use --help to see a list of valid options.
sl: %s. Uporabite --help za prikaz seznam veljavnih možnosti.

en: '%d' is not a valid channel
sl: »%d« ni veljaven kanal

en: '%ld' is not a valid channel
sl: »%ld« ni veljaven kanal

en: '%s' and '%s' cannot have different values
sl: »%s« in »%s« ne moreta imeti različnih vrednosti

en: '%s' connection requires '%s' or '%s' setting
sl: Za povezavo »%s« potrebujete nastavitev »%s« ali »%s«

en: '%s' connection requires '%s' setting
sl: Za povezavo »%s« je potrebna nastavitev »%s«

en: '%s' connections must be attached as port to '%s', not '%s'
sl: Povezave »%s« morajo biti pritrjene kot vrata na »%s«, ne »%s«

en: '%s' contains invalid char(s) (use [A-Za-z._-])
sl: »%s« vsebuje neveljavne znake (uporabite [A-Za-z._-])

en: '%s' is not a number
sl: »%s« ni število

en: '%s' is not a valid %s address for '%s' option
sl: »%s« ni veljaven naslov %s za možnost »%s«

en: '%s' is not a valid Ethernet MAC
sl: »%s« ni veljaven Ethernet-ni MAC

en: '%s' is not a valid IBoIP P_Key
sl: »%s« ni veljaven P_Key IBoIP

en: '%s' is not a valid UUID
sl: »%s« ni veljaven UUID

en: '%s' is not a valid Wi-Fi mode
sl: »%s« ni veljaven način Wi-Fi

en: '%s' is not a valid channel
sl: »%s« ni veljaven kanal

en: '%s' is not a valid channel; use <1-13>
sl: »%s« ni veljaven kanal; uporabite <1-13>

en: '%s' is not a valid hex character
sl: »%s« ni veljaven šestnajstiški znak

en: '%s' is not a valid key
sl: »%s« ni veljaven ključ

en: '%s' is not a valid kind
sl: »%s« ni veljavna vrsta

en: '%s' is not a valid number
sl: »%s« ni veljavna številka

en: '%s' is not a valid value for '%s'
sl: »%s« ni veljavna vrednost za »%s«

en: '%s' is not compatible with '%s' type, please change or delete the key.
sl: »%s« ni združljivo z vrsto "%s", spremenite ali izbrišite ključ.

en: '%s' is not valid
sl: »%s« ni veljavno

en: '%s' is not valid: properties should be specified as 'key=value'
sl: »%s« ni veljaven: lastnosti morajo biti določene kot »ključ=vrednost«

en: '%s' is not valid; use 'on', 'off', or 'ignore'
sl: »%s« ni veljavno; Uporabite »on«, »off« ali »ignore«

en: '%s' is out of range [%
sl: »%s« je izven obsega [%

en: '%s' is out of range [0, %u]
sl: »%s« je izven obsega [0, %u]

en: '%s' length is invalid (should be 5 or 6 digits)
sl: Dolžina »%s« je neveljavna (mora biti 5 ali 6 števk)

en: '%s' not among [%s]
sl: »%s« ni med [%s]

en: '%s' not compatible with %s '%s', please change the key or set the right %s first.
sl: »%s« ni združljiv s %s »%s«, prosimo, najprej spremenite ključ ali nastavite pravi %s.

en: '%s' option is empty
sl: Možnost »%s« je prazna

en: '%s' option is not valid with mode '%s'
sl: Možnost »%s« ni veljavna v načinu »%s«

en: '%s' option is only valid with mode '%s'
sl: Možnost »%s« je veljavna samo v načinu »%s«

en: '%s' option must be a power of 2
sl: Možnost »%s« mora biti potenca števila 2

en: '%s' option should be string
sl: Možnost »%s« mora biti niz

en: '%s' requires '%s' and '%s' property
sl: »%s« zahteva lastnosti »%s« in »%s«

en: '%s' security requires '%s' setting presence
sl: Varnost »%s« zahteva prisotnost nastavitve »%s«

en: '%s' security requires '%s=%s'
sl: Za varnost »%s« je potrebno »%s=%s«

en: '%s' value doesn't match '%s=%s'
sl: Vrednost »%s« se ne ujema z »%s=%s«

en: '%s': invalid group ID
sl: »%s«: neveljaven ID skupine

en: '%s': invalid user ID
sl: »%s«: neveljaven ID uporabnika

en: '%s::%s' is not a valid property name; '%s' is not a GObject subtype
sl: »%s::%s« ni veljavno ime lastnosti; »%s« ni podvrsta predmeta GObject

en: '%u': invalid mode
sl: »%u«: neveljaven način

en: '--order' argument is missing
sl: Argument »--order« manjka

en: (No custom routes)
sl: (brez poti po meri)

en: (default)
sl: (privzeto)

en: (none)
sl: (brez)

en: (unknown error)
sl: (neznana napaka)

en: (unknown)
sl: (neznano)

en: 0 (NONE)
sl: 0 (BREZ)

en: 0 (disabled)
sl: 0 (onemogočeno)

en: 0 (none)
sl: 0 (brez)

en: 6LOWPAN connection
sl: Povezava 6LOWPAN

en: 6LOWPAN settings
sl: Nastavitve 6LOWPAN

en: 802-1x settings
sl: Nastavitve 802-1x

en: 802.1X SECURITY
sl: VARNOST 802.1x

en: 802.1X supplicant configuration failed
sl: Prilagoditev prosilnika 802.1X je spodletela

en: 802.1X supplicant disconnected
sl: Prosilnik 802.1X je odklopljen

en: 802.1X supplicant failed
sl: Prosilnik 802.1X je spodletel

en: 802.1X supplicant took too long to authenticate
sl: Prosilnik 802.1X je potreboval preveč časa za overjanje

en: 802.1x setting requires 'wpa-eap' key management
sl: Nastavitev 802.1x zahteva upravljanje ključev »wpa-eap«

en: A connection with a '%s' setting must have the port-type set to '%s'. Instead it is '%s'
sl: Povezava z nastavitvijo »%s« mora imeti vrsto vrat nastavljeno na »%s«. Namesto tega je »%s«

en: A dependency of the connection failed
sl: Odvisnost povezave je spodletela

en: A problem with the RFC 2684 Ethernet over ADSL bridge
sl: Zaznane so težave z vmesnikom Ethernet RFC 2684 prek mostu ADSL

en: A secondary connection of the base connection failed
sl: Drugotno povezovanje z osnovno povezavo je spodletelo.

en: ADSL connection
sl: Povezava ADSL

en: ADSL connection protocol.  Can be "pppoa", "pppoe" or "ipoatm".
sl: Protokol povezave ADSL.  Lahko je »pppoa«, »pppoe« ali »ipoatm«.

en: ARP targets
sl: Cilji ARP

en: Access Point
sl: Dostopna točka

en: Access point does not support 802.1x but setting requires it
sl: Dostopna točka ne podpira standarda 802.1x, vendar jo nastavitev zahteva

en: Access point does not support PSK but setting requires it
sl: Dostopna točka ne podpira PSK, vendar nastavitev to zahteva

en: Access point is unencrypted but setting specifies security
sl: Dostopna točka ni šifrirana, vendar nastavitev določa varnost

en: Activate
sl: Aktiviraj

en: Active Backup
sl: Dejavna varnostna kopija

en: Active connection details
sl: Podrobnosti o aktivni povezavi

en: Ad-Hoc
sl: Ad-hoc

en: Add
sl: Dodaj

en: Add peer routes
sl: Dodaj soležne poti

en: Add...
sl: Dodaj ...

en: Addresses
sl: Naslovi

en: Aging time
sl: Čas staranja

en: Allow control of Wi-Fi scans
sl: Omogoči nadzorapregledov omrežja Wi-Fi

en: Allow control of network connections
sl: Dovoli nadzor omrežnih povezav

en: Allowed IPs
sl: Dovoljeni IP-ji

en: Allowed values for '%s' property: %s
sl: Dovoljene vrednosti za lastnost »%s«: %s

en: An http(s) address for checking internet connectivity
sl: Naslov HTTP(s) za preverjanje povezljivosti v omrežje

en: Anonymous identity
sl: Anonimna identiteta

en: Are you sure you want to delete the connection '%s'?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati povezavo »%s«?

en: Authentication
sl: Overitev

en: Authentication required by wireless network
sl: Zahtevana je overitev za brezžično omrežje

en: AutoIP service error
sl: Napaka storitve AutoIP

en: AutoIP service failed
sl: Storitev AutoIP je spodletela

en: AutoIP service failed to start
sl: Začenjanje storitve AutoIP je spodletelo.

en: Automatic
sl: Samodejno

en: Automatic (DHCP-only)
sl: Samodejno (le DHCP)

en: Automatically connect
sl: Samodejno poveži

en: Available properties: %s
sl: Razpoložljive lastnosti: %s

en: Available settings: %s
sl: Razpoložljive nastavitve: %s

en: Available to all users
sl: Na voljo vsem uporabnikom

en: B/G (2.4 GHz)
sl: B/G (2,4 GHz)

en: BOND
sl: VEZ

en: BRIDGE
sl: MOST

en: Back
sl: Nazaj

en: Bad '%s' option:
sl: Slaba možnost »%s«:

en: Bluetooth device address
sl: Naslov Bluetooth za napravo

en: Bond
sl: Vez

en: Bond connection
sl: Povezava vezi

en: Bond connection %d
sl: Povezava vezi %d

en: Bridge
sl: Most

en: Bridge connection
sl: Povezava mosta

en: Bridge connection %d
sl: Povezava mosta %d

en: Broadcast
sl: Razpršeno oddajanje

en: Browser only
sl: Samo brskalnik

en: CA cert
sl: Potrdilo CA

en: CA cert password
sl: Geslo potrdila CA

en: CA certificate must be in X.509 format
sl: Potrdilo CA mora biti v obliki zapisa X.509

en: CDMA connection
sl: Povezava CDMA

en: Can not change the connection type
sl: Vrste povezave ni mogoče spremeniti

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Cannot create '%s': %s
sl: Ni mogoče ustvariti »%s«: %s

en: Cannot set '%s' without '%s'
sl: Ni mogoče nastaviti »%s« brez »%s«

en: Carrier/link changed
sl: Signal/povezava se je spremenila

en: Certificate password
sl: Geslo potrdila

en: Channel
sl: Kanal

en: Channel (<default|0-26>)
sl: Kanal (<privzeto|0-26>)

en: Check
sl: Preveri

en: Cipher string
sl: Niz šifer

en: Cloned MAC [none]
sl: Klonirani MAC [brez]

en: Cloned MAC address
sl: Kloniran naslov MAC

en: Config directory location
sl: Mesto mape prilagoditev

en: Config file location
sl: Mesto datoteke nastavitev

en: Connected
sl: Povezano

en: Connecting
sl: Vzpostavljanje povezave

en: Connecting...
sl: Vzpostavljanje povezave …

en: Connection '%s' (%s) successfully deleted.
sl: Povezava »%s« (%s) je bila uspešno izbrisana.

en: Connection '%s' deactivation failed: %s
sl: Deaktivacija povezave »%s« ni uspela: %s

en: Connection (name, UUID, or path):
sl: Povezava (ime, UUID ali pot):

en: Connection is already active
sl: Povezava je že aktivna

en: Connection profile details
sl: Podrobnosti profila povezave

en: Connection sharing via a protected Wi-Fi network
sl: Souporaba povezave preko zaščitenega omrežja Wi-Fi

en: Connection sharing via an open Wi-Fi network
sl: Souporaba povezave preko odprtega omrežja Wi-Fi

en: Connection successfully activated (D-Bus active path: %s)
sl: Povezava je uspešno vzpostavljena (dejavna pot vodila D-Bus: %s)

en: Connectivity
sl: Povezljivost

en: Controller
sl: Kontrolnik

en: Controls whether IGMP snooping is enabled for this bridge. Note that if snooping was automatically disabled due to hash collisions, the system may refuse to enable the feature until the collisions are resolved.
sl: Nadzoruje, ali je za ta most omogočeno vohunjenje po IGMP. Če je bilo vohunjenje samodejno onemogočeno zaradi trkov razpršitve, lahko sistem zavrne omogočanje funkcije, dokler trki niso razrešeni.

en: Controls whether Spanning Tree Protocol (STP) is enabled for this bridge.
sl: Nadzira, ali je za ta most omogočen protokol STP (Spanning Tree Protocol).

en: Cookie
sl: Piškotek

en: Corresponds to the teamd mcast_rejoin.count.
sl: Ustreza teamd mcast_rejoin.count.

en: Corresponds to the teamd mcast_rejoin.interval.
sl: Ustreza teamd mcast_rejoin.interval.

en: Corresponds to the teamd notify_peers.count.
sl: Ustreza teamd notify_peers.count.

en: Corresponds to the teamd notify_peers.interval.
sl: Ustreza teamd notify_peers.interval.

en: Corresponds to the teamd ports.PORTIFNAME.lacp_key.
sl: Ustreza teamd ports.PORTIFNAME.lacp_key.

en: Corresponds to the teamd ports.PORTIFNAME.lacp_prio.
sl: Ustreza teamd ports.PORTIFNAME.lacp_prio.

en: Corresponds to the teamd ports.PORTIFNAME.prio.
sl: Ustreza teamd ports.PORTIFNAME.prio.

en: Corresponds to the teamd runner.active.
sl: Ustreza teamd runner.active.

en: Corresponds to the teamd runner.agg_select_policy.
sl: Ustreza teamd runner.agg_select_policy.

en: Corresponds to the teamd runner.fast_rate.
sl: Ustreza teamd runner.fast_rate.

en: Corresponds to the teamd runner.hwaddr_policy.
sl: Ustreza teamd runner.hwaddr_policy.

en: Corresponds to the teamd runner.min_ports.
sl: Ustreza teamd runner.min_ports.

en: Corresponds to the teamd runner.sys_prio.
sl: Ustreza teamd runner.sys_prio.

en: Corresponds to the teamd runner.tx_balancer.interval.
sl: Ustreza teamd runner.tx_balancer.interval.

en: Corresponds to the teamd runner.tx_balancer.name.
sl: Ustreza teamd runner.tx_balancer.name.

en: Could not activate connection: %s
sl: Povezave ni mogoče aktivirati: %s

en: Could not contact NetworkManager: %s.
sl: Ni mogoče vzpostaviti povezave s programom NetworkManager: %s.

en: Could not create temporary file: %s
sl: Ni mogoče ustvariti začasne datoteke: %s

en: Could not daemonize: %s [error %u]
sl: Opravila ni mogoče pretvoriti za ozadnje delovanje: %s [napaka %u]

en: Could not decode private key.
sl: Zasebnega ključa ni mogoče odkodirati.

en: Could not delete connection '%s': %s
sl: Povezave »%s« ni bilo mogoče izbrisati: %s

en: Could not find "%s" binary
sl: Ni mogoče najti binarne datoteke »%s«

en: Could not generate random data.
sl: Naključnih podatkov ni mogoče ustvariti.

en: Could not parse arguments
sl: Argumentov ni mogoče razčleniti

en: Couldn't decode PKCS#12 file: %d
sl: Datoteke PCKS#12 ni mogoče odkodirati: %d

en: Couldn't decode PKCS#12 file: %s
sl: Datoteke PKCS#12 ni mogoče odkodirati: %s

en: Couldn't decode PKCS#8 file: %s
sl: Datoteke PKCS#8 ni mogoče odkodirati: %s

en: Couldn't decode certificate: %d
sl: Potrdila ni mogoče odkodirati: %d

en: Couldn't decode certificate: %s
sl: Potrdila ni mogoča odkodirati: %s

en: Couldn't initialize PKCS#12 decoder: %d
sl: Dekodirnika PKCS#12 ni mogoče inicializirati: %d

en: Couldn't initialize PKCS#12 decoder: %s
sl: Odkodirnika PKCS#12 ni mogoče začeti: %s

en: Couldn't initialize PKCS#8 decoder: %s
sl: Odkodirnika PKCS#8 ni mogoče zagnati: %s

en: Couldn't verify PKCS#12 file: %d
sl: Datoteke PCKS#12 ni mogoče preveriti: %d

en: Couldn't verify PKCS#12 file: %s
sl: Datoteke PKCS#12 ni mogoče preveriti: %s

en: Create
sl: Ustvari

en: DCB settings
sl: Nastavitve DCB

en: DHCP DSCP is not supported for IPv6
sl: DHCP DSCP ni podprt za IPv6

en: DHCP client error
sl: Napaka odjemalca DHCP

en: DHCP client failed
sl: Odjemalec DHCP je spodletel

en: DHCP client failed to start
sl: Začenjanje odjemalca DHCP je spodletelo

en: DHCP option cannot be longer than 255 characters
sl: Možnost DHCP ne sme biti daljša od 255 znakov

en: DNS servers
sl: Strežniki DNS

en: DSL authentication
sl: Overitev DSL

en: DSL connection %d
sl: Povezava DSL %d

en: DUN connection must include a GSM or CDMA setting
sl: Povezava DUN mora vključevati nastavitev GSM ali CDMA

en: DUN requested, but Bluetooth device does not support DUN
sl: DUN je zahtevan, vendar naprava Bluetooth ne podpira DUN

en: Deactivate
sl: Deaktiviraj

en: Default
sl: Privzeto

en: Delete
sl: Izbriši

en: Destination
sl: Cilj

en: Destination port
sl: Ciljna vrata

en: Device
sl: Naprava

en: Device LLDP neighbors
sl: Sosedje naprave LLDP

en: Device MAC (%s) is blacklisted by the connection.
sl: Naprava MAC (%s) je pri povezavi na črni listi.

en: Device details
sl: Podrobnosti naprave

en: Device disconnected by user or client
sl: Uporabnik ali odjemalec je odklopil napravo

en: Device is now managed
sl: Naprava je zdaj upravljana

en: Device is now unmanaged
sl: Naprava zdaj ni upravljana

en: Disable
sl: Onemogoči

en: Disable time checks
sl: Onemogoči preverjanje časa

en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: Disconnected by user
sl: Uporabnik je prekinil povezavo

en: Do you want to provide them? %s
sl: Ali jih želite zagotoviti? %s

en: Domain
sl: Domena

en: Don't become a daemon
sl: Ne postani prikriti proces

en: Don't print anything
sl: Ne natisni ničesar

en: Dummy
sl: Preizkusno

en: Dynamic WEP (802.1x)
sl: Dinamični WEP (802.1x)

en: Dynamic WEP requires 'ieee8021x' key management
sl: Za dinamični WEP potrebujete upravljanje ključev »ieee8021x«

en: Dynamic WEP requires 'open' authentication
sl: Za dinamični WEP potrebujete »odprto« (»open«) preverjanje pristnosti

en: Dynamic WEP requires an 802.1x setting
sl: Za dinamični WEP potrebujete nastavitev 802.1x

en: Edit '%s' value:
sl: Uredite vrednost »%s«:

en: Edit Connection
sl: Uredi povezavo

en: Edit a connection
sl: Uredi povezavo

en: Edit...
sl: Uredi ...

en: Enable
sl: Omogoči

en: Enable 802.1X security
sl: Omogoči varnost 802.1X

en: Enable PI
sl: Omogoči PI

en: Enable STP
sl: Omogoči STP

en: Enable STP (Spanning Tree Protocol)
sl: Omogoči STP (Spanning Tree Protocol)

en: Enable encryption
sl: Omogoči šifriranje

en: Enable or disable RSTP.
sl: Omogočite ali onemogočite RSTP.

en: Enable or disable STP.
sl: Omogočite ali onemogočite STP.

en: Enable or disable Wi-Fi devices
sl: Omogoči ali onemogoči naprave Wi-Fi

en: Enable or disable WiMAX mobile broadband devices
sl: Omogoči ali onemogoči mobilne širokopasovne naprave WiMAX

en: Enable or disable connectivity checking
sl: Omogoči ali onemogoči preverjanje povezljivosti

en: Enable or disable device statistics
sl: Omogoči ali onemogoči statistične podatke o napravah

en: Enable or disable mobile broadband devices
sl: Omogoči ali onemogoči naprave mobilnih širokopasovnih storitev

en: Enable or disable system networking
sl: Omogoči ali onemogoči sistemske omrežne povezave

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Encrypt traffic
sl: Šifriraj promet

en: End IP is invalid.
sl: Končni IP je neveljaven.

en: Endpoint
sl: Končna točka

en: Enter '%s' value:
sl: Vnesite vrednost »%s«:

en: Enter a list of subchannels (comma or space separated).
    
    Example: 0.0.0e20 0.0.0e21 0.0.0e22
sl: Vnesite seznam podkanalov (ločenih z vejico ali presledki).
    
    Primer: 0.0.0e20 0.0.0e21 0.0.0e22

en: Enter connection type:
sl: Vnesite vrsto povezave:

en: Enter the type of WEP keys. The accepted values are: 0 or unknown, 1 or key, and 2 or passphrase.
sl: Vnesite vrsto ključev WEP. Sprejete vrednosti so: 0 ali neznano, 1 ali ključ in 2 ali šifrirno geslo.

en: Error initializing certificate data: %s
sl: Napaka med začenjanjem nalaganja podatkov potrdila: %s

en: Error updating secrets for %s: %s
sl: Napaka pri posodabljanju skrivnosti za %s: %s

en: Error: %s
sl: Napaka: %s

en: Error: %s
sl: Napaka: %s

en: Error: %s - no such connection profile.
sl: Napaka: %s - ni takšnega profila povezave.

en: Error: %s argument is missing.
sl: Napaka: manjka argument %s.

en: Error: %s.
sl: Napaka: %s.

en: Error: %s: %s.
sl: Napaka: %s: %s.

en: Error: '%s' argument is missing.
sl: Napaka: manjka argument »%s«

en: Error: '%s' argument is required.
sl: Napaka: argument »%s« je obvezen.

en: Error: '%s' is not an active connection.
sl: Napaka: »%s« ni aktivna povezava.

en: Error: '%s' is not valid argument for '%s' option.
sl: Napaka: »%s« ni veljaven argument za možnost »%s«.

en: Error: Access point with bssid '%s' not found.
sl: Napaka: dostopne točke z bssid »%s« ni mogoče najti.

en: Error: BSSID to connect to (%s) differs from bssid argument (%s).
sl: Napaka: BSSID za povezavo z (%s) se razlikuje od podane vrednosti bssid (%s).

en: Error: Connection activation failed: %s
sl: Napaka: začenjanje povezave ni uspelo: %s.

en: Error: Could not create NMClient object: %s.
sl: Napaka: ni mogoče ustvariti predmeta NMClient: %s.

en: Error: Device '%s' is not a Wi-Fi device.
sl: Napaka: naprava »%s« ni naprava Wi-Fi.

en: Error: Device '%s' not found.
sl: Napaka: naprave »%s« ni mogoče najti

en: Error: Failed to add '%s' connection: %s
sl: Napaka: Dodajanje povezave »%s« ni uspelo: %s

en: Error: NetworkManager is not running.
sl: Napaka: program NetworkManager ni zagnan.

en: Error: No Wi-Fi device found.
sl: Napaka: naprave Wi-Fi ni mogoče najti.

en: Error: No access point with BSSID '%s' found.
sl: Napaka: dostopne točke z BSSID »%s« ni mogoče najti.

en: Error: No connection specified.
sl: Napaka: Povezava ni določena.

en: Error: No network with SSID '%s' found.
sl: Napaka: omrežja s SSID »%s« ni mogoče najti.

en: Error: Option '%s' is unknown, try 'nmcli -help'.
sl: Napaka: možnost »%s« ni prepoznana, poskusite »nmcli -help«.

en: Error: Option '--pretty' is mutually exclusive with '--terse'.
sl: Napaka: možnosti »--pretty« in »--tearse« se med seboj izključujeta.

en: Error: Option '--pretty' is specified the second time.
sl: Napaka: možnost »--pretty« je podana dvakrat.

en: Error: Option '--terse' is mutually exclusive with '--pretty'.
sl: Napaka: možnosti »--terse« in »--pretty« se med seboj izključujeta.

en: Error: Option '--terse' is specified the second time.
sl: Napaka: možnost »--terse« je podana dvakrat.

en: Error: Parameter '%s' is neither SSID nor BSSID.
sl: Napaka: parameter »%s« ni niti SSID niti BSSID.

en: Error: SSID or BSSID are missing.
sl: Napaka: manjka podatek SSID ali BSSID.

en: Error: Timeout %d sec expired.
sl: Napaka: časovna omejitev %d s je potekla.

en: Error: Timeout expired (%d seconds)
sl: Napaka: časovna omejitev je potekla (%d s)

en: Error: bad connection type: %s
sl: Napaka: slaba vrsta povezave: %s

en: Error: bssid argument value '%s' is not a valid BSSID.
sl: Napaka: vrednost bssid »%s« ni veljavna oznaka BSSID.

en: Error: command doesn't support --offline mode.
sl: Napaka: ukaz ne podpira načina --offline.

en: Error: extra argument '%s'
sl: Napaka: dodatni argument »%s«

en: Error: failed to modify %s.%s: %s.
sl: Napaka: ni uspelo spremeniti %s.%s: %s.

en: Error: failed to reload: %s
sl: Napaka: ni bilo mogoče znova naložiti: %s

en: Error: failed to remove a value from %s.%s: %s.
sl: Napaka: vrednosti iz %s.%s ni bilo mogoče odstraniti: %s.

en: Error: failed to set '%s' property: %s
sl: Napaka: ni uspelo nastaviti lastnosti »%s«: %s

en: Error: invalid connection type; %s.
sl: Napaka: neveljavna vrsta povezave; %s.

en: Error: invalid extra argument '%s'.
sl: Napaka: neveljaven dodatni argument »%s«.

en: Error: invalid property '%s': %s.
sl: Napaka: neveljavna lastnost »%s«: %s.

en: Error: invalid property: %s
sl: Napaka: neveljavna lastnost: %s

en: Error: invalid setting name; %s
sl: Napaka: neveljavno ime nastavitve; %s

en: Error: missing argument for '%s' option.
sl: Napaka: manjka argument za možnost »%s«.

en: Error: missing argument. Try passing --help.
sl: Napaka: manjkajoči argument. Poskusite podati parameter --help.

en: Error: no active connection provided.
sl: Napaka: aktivna povezava ni zagotovljena.

en: Error: not all active connections found.
sl: Napaka: niso bile najdene vse aktivne povezave.

en: Error: only these fields are allowed: %s
sl: Napaka: dovoljena so samo ta polja: %s

en: Error: openconnect failed: %s
sl: Napaka: openconnect ni uspel: %s

en: Error: property %s
sl: Napaka: lastnost %s

en: Error: unknown setting '%s'
sl: Napaka: neznana nastavitev »%s«

en: Error: value for '%s' argument is required.
sl: Napaka: zahteva se vrednost argumenta »%s«.

en: Error: wep-key-type argument value '%s' is invalid, use 'key' or 'phrase'.
sl: Napaka: vrednost wep-key-type »%s« ni veljavna, uporabljena sta lahko le »key« ali »phrase«.

en: Ethernet connection %d
sl: Žična omrežna povezava ethernet %d

en: Ethernet device
sl: Žična omrežna naprava

en: Ethtool settings
sl: Nastavitve Ethtool

en: Exit immediately if NetworkManager is not running or connecting
sl: Končaj takoj, če program NetworkManager ni zagnan oziroma ni v postopku vzpostavljanja povezave.

en: Expected value of type "aau"
sl: Pričakovana vrednost vrste »aau«

en: Expected value of type "aay"
sl: Pričakovana vrednost vrste "aay"

en: Expected value of type "aa{sv}"
sl: Pričakovana vrednost vrste »aa{sv}«

en: Expected value of type "au"
sl: Pričakovana vrednost vrste »au«

en: Failed to create WireGuard connection: %s
sl: Ustvarjanje povezave WireGuard ni uspela: %s

en: Failed to decode PKCS#8 private key.
sl: Odkodiranje zasebnega ključa PKCS#8 je spodletelo.

en: Failed to decode certificate.
sl: Odkodiranje potrdila je spodletelo.

en: Failed to decrypt the private key.
sl: Odšifriranje zasebnega ključa je spodletelo.

en: Failed to decrypt the private key: %d.
sl: Odšifriranje zasebnega ključa je spodletelo: %d.

en: Failed to decrypt the private key: decrypted data too large.
sl: Odšifriranje zasebnega ključa je spodletelo: odšifrirani podatki so preveliki.

en: Failed to decrypt the private key: unexpected padding length.
sl: Odšifriranje zasebnega ključa je spodletelo: nepričakovana dolžina blazinjenja.

en: Failed to encrypt: %d.
sl: Šifriranje je spodletelo: %d.

en: Failed to finalize decryption of the private key: %d.
sl: Končanje odšifriranja zasebnega ključa je spodletelo: %d.

en: Failed to find expected PKCS#8 end tag '%s'.
sl: Pričakovane končne oznake PKCS#8 »%s« ni mogoče najti.

en: Failed to find expected PKCS#8 start tag.
sl: Pričakovane začetne oznake PKCS#8 ni mogoče najti.

en: Failed to initialize the crypto engine.
sl: Začenjanje programnika šifriranja je spodletelo.

en: Failed to initialize the crypto engine: %d.
sl: Začenjanje programnika šifriranja je spodletelo: %d.

en: Failed to initialize the decryption cipher slot.
sl: Začenjanje polja cifre odšifriranja je spodletelo.

en: Failed to initialize the decryption context.
sl: Začenjanje vsebine odšifriranja je spodletelo.

en: Failed to initialize the encryption cipher slot.
sl: Začenjanje polja cifre šifriranja je spodletelo.

en: Failed to initialize the encryption context.
sl: Začenjanje vsebine šifriranja je spodletelo.

en: Failed to read configuration: %s
sl: Branje prilagoditev je spodletelo: %s

en: Failed to register with the requested network
sl: Vpis v zahtevano omrežje je spodletel

en: Failed to select the specified APN
sl: Izbor določenega APN je spodletel

en: Failed to set IV for decryption.
sl: Nastavljanje IV za odšifriranje je spodletelo.

en: Failed to set IV for encryption.
sl: Nastavljanje IV za šifriranje je spodletelo.

en: Failed to set symmetric key for decryption.
sl: Nastavljanje simetričnega ključa za opis je spodletelo.

en: Failed to set symmetric key for encryption.
sl: Nastavljanje simetričnega ključa za šifriranje je spodletelo.

en: Flags indicating how to handle the "private-key" property.
sl: Zastavice, ki označujejo, kako ravnati z lastnostjo »private-key«.

en: Forward delay
sl: Zamik prepošiljanja

en: GROUP
sl: SKUPINA

en: GSM Modem's SIM PIN required
sl: Zahtevana je koda PIN kartice SIM modema GSM

en: GSM Modem's SIM PUK required
sl: Zahtevana je koda PUK kartice SIM modema GSM

en: GSM Modem's SIM card not inserted
sl: Kartica SIM modema GSM ni vstavljena

en: GSM Modem's SIM wrong
sl: Kartica SIM modema GSM ni ustrezna

en: GSM connection
sl: Povezava GSM

en: GSM mobile broadband connection
sl: Mobilna širokopasovna povezava GSM

en: Gateway
sl: Prehod

en: Gateway URL
sl: URL prehoda

en: General settings
sl: Splošne nastavitve

en: Generic settings
sl: Splošne nastavitve

en: Group forward mask
sl: Maska skupine za posredovanje

en: HSR
sl: Visoke hitrosti

en: HSR settings
sl: Nastavitve HSR

en: HTTP proxy password
sl: Geslo posredniškega strežnika HTTP

en: Hairpin mode
sl: Način lasnice

en: Hardware:
sl: Strojna oprema:

en: Hello time
sl: Pozdravni čas

en: Hide
sl: Skrij

en: Hint: use '%s' to get more details.
sl: Namig: za več podrobnosti uporabite »%s«.

en: Hostname
sl: Ime gostitelja

en: Hostname settings
sl: Nastavitve imena gostitelja

en: IP Tunnel
sl: IP-tunel

en: IP address requires fields "dest" and "prefix" (idx=%u)
sl: Naslov IP zahteva polji »dest« in »prefix« (idx=%u)

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
sl: Prilagoditev IP ni mogoče zadržati (naslov ni na voljo, časovna prekoračitev itn.)

en: IP tunnel
sl: IP-tunel

en: IP tunnel connection %d
sl: Povezava IP-tunel %d

en: IPv4 CONFIGURATION
sl: PRILAGODITEV IPv4

en: IPv4 gateway [none]
sl: Prehod IPv4 [brez]

en: IPv4 protocol
sl: Protokol IPv4

en: IPv6 CONFIGURATION
sl: PRILAGODITEV IPv6

en: IPv6 address (IP[/plen]) [none]
sl: Naslov IPv6 (IP[/plen]) [brez]

en: IPv6 gateway [none]
sl: Prehod IPv6 [brez]

en: IPv6 protocol
sl: Protokol IPv6

en: IV contains non-hexadecimal digits.
sl: IV vsebuje ne-šestnajstiške številke.

en: IV must be an even number of bytes in length.
sl: IV mora biti dolg sodo število bajtov.

en: Identity
sl: Identiteta

en: If TRUE, "deflate" compression will not be requested.
sl: Če je TRUE, stiskanje »deflate« ne bo zahtevano.

en: If TRUE, BSD compression will not be requested.
sl: Če je TRUE, stiskanje BSD ne bo zahtevano.

en: If TRUE, Van Jacobsen TCP header compression will not be requested.
sl: Če je TRUE, stiskanje glave TCP Van Jacobsen ne bo zahtevano.

en: If TRUE, the CHAP authentication method will not be used.
sl: Če je TRUE, način preverjanja pristnosti CHAP ne bo uporabljen.

en: If TRUE, the EAP authentication method will not be used.
sl: Če je TRUE, način preverjanja pristnosti EAP ne bo uporabljen.

en: If TRUE, the MSCHAP authentication method will not be used.
sl: Če je TRUE, način preverjanja pristnosti MSCHAP ne bo uporabljen.

en: If TRUE, the MSCHAPv2 authentication method will not be used.
sl: Če je TRUE, način preverjanja pristnosti MSCHAPv2 ne bo uporabljen.

en: If TRUE, the PAP authentication method will not be used.
sl: Če je TRUE, način preverjanja pristnosti PAP ne bo uporabljen.

en: If you are creating a VPN, and the VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
sl: V primeru, da vrste povezave VPN, ki jo želite ustvariti, ni na seznamu, morda ni nameščenega ustreznega vstavka VPN.

en: Ignore
sl: Prezri

en: Ignore automatically obtained DNS parameters
sl: Prezri samodejno pridobljene parametre DNS

en: Ignore automatically obtained routes
sl: Prezri samodejno pridobljene poti

en: Incomplete IPv4 route (idx=%u)
sl: Nepopolna pot IPv4 (idx=%u)

en: InfiniBand connection
sl: Povezava InfiniBand

en: InfiniBand connection %d
sl: Povezava InfiniBand %d

en: InfiniBand device does not support connected mode
sl: Naprava InfiniBand ne podpira povezanega načina

en: Inner authentication
sl: Notranje preverjanje pristnosti

en: Input key
sl: Vhodni ključ

en: Interface name of the controller device or UUID of the controller connection.
sl: Ime vmesnika krmilne naprave ali UUID povezave krmilnika.

en: Interface(s):
sl: Vmesnik(i):

en: Interface:
sl: Vmesnik:

en: Invalid DHCP range; it should be provided as <START_IP>,<END_IP>.
sl: Neveljaven obseg DHCP; navesti ga je treba kot <ZAČETNI_IP>,<KONČNI_IP>.

en: Invalid MAC in the blacklist: %s.
sl: Neveljaven MAC na črnem seznamu: %s.

en: Invalid device Bluetooth address.
sl: Neveljaven naslov Bluetooth za napravo.

en: Invalid device MAC address %s.
sl: Neveljaven naslov MAC naprave %s.

en: Invalid device MAC address.
sl: Neveljaven naslov MAC naprave.

en: Invalid option.  Please use --help to see a list of valid options.
sl: Neveljavna možnost. Uporabite --help za seznam veljavnih možnosti.

en: Invalid secrets
sl: Neveljavne skrivnosti

en: JSON configuration
sl: Prilagoditev JSON

en: Key
sl: Ključ

en: LACP mode. One of "active", "off", or "passive".
sl: Način LACP. Ena izmed naslednjih vrednosti: »active«, »off« in »passive«.

en: LEAP authentication is incompatible with 802.1x setting
sl: Preverjanje pristnosti LEAP ni združljivo z nastavitvijo 802.1x

en: LEAP authentication is incompatible with Ad-Hoc mode
sl: Preverjanje pristnosti LEAP ni združljivo z načinom Ad-Hoc

en: LEAP authentication requires IEEE 802.1x key management
sl: Preverjanje pristnosti LEAP zahteva upravljanje ključev IEEE 802.1x

en: LEAP authentication requires a LEAP username
sl: Preverjanje pristnosti LEAP zahteva uporabniško ime LEAP

en: LEAP username requires 'leap' authentication
sl: Uporabniško ime LEAP zahteva preverjanje pristnosti »leap«

en: LOOSE_BINDING,
sl: OHLAPNE_VEZAVE,

en: Link down delay
sl: Zamik povezave navzdol

en: Link monitoring
sl: Nadzorovanje povezav

en: Link settings
sl: Nastavitve povezave

en: Link up delay
sl: Zamik povezave navzgor

en: Link-Local
sl: Poveži-krajevno

en: List of plugins separated by ','
sl: Seznam vstavkov, ločenih z vejico

en: Local IP
sl: Krajevni IP

en: Local address [none]
sl: Krajevni naslov [brez]

en: Local endpoint [none]
sl: Krajevna končna točka [brez]

en: Log domains separated by ',': any combination of [%s]
sl: Beleži domene, ločene z »,«: poljubna kombinacija [%s]

en: Log level: one of [%s]
sl: Raven dnevnika: ena od [%s]

en: Loopback
sl: Povratna zanka

en: Loopback settings
sl: Nastavitve povratne zanke

en: MAC [none]
sl: MAC [brez]

en: MAC address ageing time
sl: Čas staranja naslova MAC

en: MACVLAN connection
sl: Povezava MACVLAN

en: MACsec EAP authentication
sl: Preverjanje pristnosti MACsec EAP

en: MACsec PSK authentication
sl: Preverjanje pristnosti MACsec PSK

en: MACsec connection
sl: Povezava MACsec

en: MII (recommended)
sl: MII (priporočeno)

en: MSCHAPv2 (no EAP)
sl: MSCHAPv2 (brez EAP)

en: MUD URL is not a valid URL
sl: URL MUD ni veljaven URL

en: Make all warnings fatal
sl: Vsa opozorila naj bodo podana kot usodna

en: Malformed PEM file: DEK-Info was not the second tag.
sl: Slabo oblikovana datoteka PEM: DEK-Info ni druga oznaka.

en: Malformed PEM file: Proc-Type was not first tag.
sl: Slabo oblikovana datoteka PEM: Proc-Type ni prva oznaka.

en: Malformed PEM file: invalid format of IV in DEK-Info tag.
sl: Slabo oblikovana datoteka PEM: neveljavna oblika IV v oznaki DEK-Info.

en: Malformed PEM file: no IV found in DEK-Info tag.
sl: Slabo oblikovana datoteka PEM: IV ni mogoče najti v oznaki DEK-Info.

en: Malformed PEM file: unknown Proc-Type tag '%s'.
sl: Slabo oblikovana datoteka PEM: neznana oznaka Proc-Type »%s«

en: Malformed PEM file: unknown private key cipher '%s'.
sl: Slabo oblikovana datoteka PEM: neznana cifra zasebnega ključa »%s«.

en: Manual
sl: Ročno

en: Match
sl: Se sklada

en: Max age
sl: Najv. starost

en: Maximum source port
sl: Največja izvorna vrata

en: Mesh
sl: Mreževina

en: Metric
sl: Metrika

en: Minimum source port
sl: Najmanjša izvorna vrata

en: Missing
sl: Manjkajoče

en: Mobile Broadband
sl: Mobilni širokopasovni dostop

en: Mobile broadband network password
sl: Geslo mobilnega širokopasovnega dostopa

en: Mode
sl: Način

en: Modem initialization failed
sl: Začenjanje modema spodletelo

en: ModemManager is unavailable
sl: Program ModemManager ni na voljo.

en: Modify network connections for all users
sl: Spremeni omrežne povezave za vse uporabnike

en: Modify persistent global DNS configuration
sl: Spremeni trajne splošnne nastavitve DNS

en: Modify persistent system hostname
sl: Spremeni trajno sistemsko ime gostitelja

en: Modify personal network connections
sl: Spremeni osebne omrežne povezave

en: Monitoring frequency
sl: Pogostost nadzora

en: N/A
sl: ni na voljo

en: NAME
sl: IME

en: NAP connection
sl: Povezava NAP

en: NAP requested, but Bluetooth device does not support NAP
sl: Zahtevano je NAP, vendar naprava Bluetooth ne podpira NAP

en: Necessary firmware for the device may be missing
sl: Morda napravi manjka zahtevana strojna programska oprema

en: Network registration denied
sl: Vpis omrežja je zavrnjen

en: Network registration timed out
sl: Čas za vpis omrežja je potekel

en: NetworkManager active profiles
sl: Aktivni profili NetworkManager

en: NetworkManager connection profiles
sl: Profili povezav NetworkManager

en: NetworkManager is not running
sl: NetworkManager se ne izvaja

en: NetworkManager is not running.
sl: NetworkManager ni zagnan.

en: NetworkManager monitors all network connections and automatically
    chooses the best connection to use.  It also allows the user to
    specify wireless access points which wireless cards in the computer
    should associate with.
sl: Program NetworkManager nadzoruje vse omrežne povezave in samodejno
    izbere najboljšo povezavo. Uporabniku dovoljuje tudi določanje
    brezžičnih dostopnih točk, s katerimi naj se povezujejo
    brezžični omrežni vmesniki računalnika.

en: NetworkManager options
sl: Možnosti programa NetworkManager

en: NetworkManager permissions
sl: Dovoljenja programa NetworkManager

en: NetworkManager status
sl: Stanje NetworkManager

en: NetworkManager went to sleep
sl: NetworkManager je prešel v pripravljenost

en: Never use this network for default route
sl: Nikoli ne uporablj tega omrežja za privzeto pot

en: New Connection
sl: Nova povezava

en: No
sl: Ne

en: No carrier could be established
sl: Ni mogoče vzpostaviti signala povezave

en: No connection specified
sl: Ni določene povezave

en: No dial tone
sl: Ni klicnega signala

en: No reason given
sl: Razlog ni podan

en: No service name specified
sl: Ime storitve ni določeno

en: No such connection '%s'
sl: Ni takšne povezave »%s«

en: No valid secrets
sl: Brez veljavnih skrivnosti

en: None
sl: Brez

en: Not a valid PAC Script
sl: Ni veljaven skript PAC

en: Not searching for networks
sl: Iskanje omrežij ni dejavno

en: OLPC Mesh
sl: Mreževina OLPC

en: One custom route | %d custom routes
sl[0]: %d poti po meri
sl[1]: %d pot po meri
sl[2]: %d poti po meri
sl[3]: %d poti po meri

en: Open vSwitch Bridge
sl: Odpri most vSwitch

en: Open vSwitch DPDK device arguments.
sl: Odprite argumente naprave vSwitch DPDK.

en: Open vSwitch Interface
sl: Odpri vmesnik vSwitch

en: Open vSwitch Port
sl: Odpri vrata vSwitch

en: Output file name:
sl: Ime izhodne datoteke:

en: Output key
sl: Izhodni ključ

en: PAC URL
sl: URL PAC

en: PAC script
sl: Skript PAC

en: PAN Identifier (<0x0000-0xffff>)
sl: Identifikator PAN (<0x0000-0xffff>)

en: PAN connection
sl: Povezava PAN

en: PAN connections cannot specify GSM, CDMA, or serial settings
sl: Povezave PAN ne morejo določiti nastavitev GSM, CDMA ali serijskih nastavitev

en: PAN requested, but Bluetooth device does not support NAP
sl: Zahtevan je PAN, vendar naprava Bluetooth ne podpira NAP

en: PCI
sl: Informacijski modul <acronym>PCI</acronym>-bus/nameščenih <acronym>PCI</acronym> kartic

en: PEAP version
sl: Različica PEAP

en: PEM certificate had no end tag '%s'.
sl: Potrdilo PEM nima končne oznake »%s«.

en: PEM certificate had no start tag '%s'.
sl: Potrdilo PEM nima začetne oznake »%s«.

en: PEM key file had no end tag '%s'.
sl: Datoteka ključa PEM nima končne oznake »%s«.

en: PIN
sl: Koda PIN

en: PIN check failed
sl: Preverjanje PIN je spodletelo

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
sl: Za napravo mobilnega širokopasovnega dostopa je zahtevana koda PIN.

en: PIN code required
sl: Zahtevana koda PIN

en: PIN used for EAP authentication methods.
sl: Koda PIN, uporabljena za načine preverjanja pristnosti EAP.

en: PPP CONFIGURATION
sl: PRILAGODITEV PPP

en: PPP failed
sl: PPP je spodletel

en: PPP service disconnected
sl: Storitev PPP je prekinjena

en: PPP service failed to start
sl: Storitev PPP ni uspešno zagnana

en: PPPoE connection
sl: Povezava PPPoE

en: PPPoE parent device
sl: Nadrejena naprava PPPoE

en: PPPoE username
sl: Uporabniško ime PPPoE

en: P_KEY [none]
sl: P_KEY [brez]

en: Page (<default|0-31>)
sl: Stran (<privzeto|0-31>)

en: Parent
sl: Nadrejeno

en: Parent device
sl: Nadrejena naprava

en: Parent device [none]
sl: Nadrejena naprava [brez]

en: Parent interface [none]
sl: Nadrejeni vmesnik [brez]

en: Parity setting of the serial port.
sl: Nastavitev paritete serijskih vrat.

en: Password
sl: Geslo

en: Password [none]
sl: Geslo [brez]

en: Password used to authenticate with the ADSL service.
sl: Geslo, uporabljeno za preverjanje pristnosti s storitvijo ADSL.

en: Password used to authenticate with the PPPoE service.
sl: Geslo, ki se uporablja za preverjanje pristnosti s storitvijo PPPoE.

en: Path cost
sl: Strošek poti

en: Peer
sl: Soležnik

en: Peers
sl: Soležniki

en: Perform a checkpoint or rollback of interfaces configuration
sl: Izvedite kontrolno točko ali povrnitev prilagoditve vmesnikov

en: Persistent keepalive
sl: Ponavljajoče ohranjanje povezave

en: Please select an option
sl: Izberite možnost.

en: Plugin file does not exist (%s)
sl: Datoteka vstavka ne obstaja (%s)

en: Plugin is not a valid file (%s)
sl: Vstavek ni veljavna datoteka (%s)

en: Port Priority
sl: Prednost vrat

en: Ports
sl: Vrata

en: Prefix
sl: Predpona

en: Preshared key
sl: Ključ za vnaprejšnjo skupno rabo

en: Print NetworkManager configuration and exit
sl: Izpiši prilagoditev programa NetworkManager in končaj

en: Print NetworkManager version and exit
sl: Izpiši različico programa NetworkManager in končaj

en: Priority
sl: Prednost

en: Private key
sl: Osebni ključ

en: Private key password
sl: Geslo zasebnega ključa

en: Profile name
sl: Ime profila

en: Property name?
sl: Ime lastnosti?

en: Proxy
sl: Posr. strežnik

en: Public key
sl: Javni ključ

en: Put NetworkManager to sleep or wake it up (should only be used by system power management)
sl: Postavi program NetworkManager v mirovanje ali iz njega (možnost je namenjena upravljanju napajanja)

en: Queue ID
sl: ID vrste

en: Quit
sl: Izhod

en: REORDER_HEADERS,
sl: PRERAZVRSTI_GLAVE,

en: Radio
sl: Izbirni gumb

en: Reload NetworkManager configuration
sl: Znova naloži prilagoditev za NetworkManager

en: Remote
sl: Oddaljeno

en: Remote IP
sl: Oddaljeni IP

en: Remove
sl: Odstrani

en: Require IPv4 addressing for this connection
sl: Zahtevaj naslavljanje IPv4 za to povezavo

en: Round-robin
sl: Krožno dodeljevanje

en: Routing
sl: Usmerjanje

en: SCI port
sl: Vrata SCI

en: SR-IOV settings
sl: Nastavitve SR-IOV

en: STP priority
sl: Prednost STP

en: Secrets were required, but not provided
sl: Zahtevana so bila ustrezna gesla, ki pa niso bila podana

en: Security
sl: Varnost

en: Select the type of connection you wish to create.
sl: Izberite vrsto povezave, ki jo želite ustvariti.

en: Select...
sl: Izberi ...

en: Send PPP echo packets
sl: Pošlji pakete PPP echo

en: Service
sl: Storitev

en: Service [none]
sl: Storitev [brez]

en: Set Hostname
sl: Nastavi ime gostitelja

en: Set hostname to '%s'
sl: Nastavi ime gostitelja na »%s«

en: Set the number of IGMP queries to send during startup phase.
sl: Nastavite število poizvedb IGMP, ki jih želite poslati med fazo zagona.

en: Set the radio switches status
sl: Nastavi stanje izbirnih gumbov

en: Sets the Spanning Tree Protocol (STP) priority for this bridge.  Lower values are "better"; the lowest priority bridge will be elected the root bridge.
sl: Nastavi prioriteto protokola STP (Spanning Tree Protocol) za ta most.  Nižje vrednosti so »boljše«; most z najnižjo prednostjo bo izvoljen za korenski most.

en: Sets the time (in deciseconds) between queries sent out at startup to determine membership information.
sl: Nastavi čas (v decisekundah) med poizvedbami, poslanimi ob zagonu, da določi podatke o članstvu.

en: Setting name?
sl: Ime nastavitve?

en: Shared
sl: Deljeno

en: Shared DHCP range is not supported for IPv6
sl: Obseg DHCP v skupni rabi ni podprt za IPv6

en: Shared Key
sl: Deljeni ključ

en: Shared connection service failed
sl: Storitev souporabe povezave je spodletela.

en: Shared connection service failed to start
sl: Začenjanje storitve souporabe povezave je spodletelo.

en: Short address (<0x0000-0xffff>)
sl: Kratek naslov (<0x0000-0xffff>)

en: Show
sl: Pokaži

en: Show NetworkManager options
sl: Pokaži možnosti programa NetworkManager

en: Show expert TLS options
sl: Pokaži strokovne možnosti TLS

en: Show password
sl: Pokaži geslo

en: Slave connections need a valid '%s' property
sl: Podrejene povezave potrebujejo veljavno lastnost »%s«

en: Software:
sl: Program:

en: Specifies the TOS value to use in outgoing packets.
sl: Določa vrednost TOS, ki se uporablja v odhodnih paketih.

en: Specify the location of a PID file
sl: Določite mesto datoteke PID

en: Start IP has invalid length.
sl: Začetni IP ima neveljavno dolžino.

en: Start IP is invalid.
sl: Začetni IP je neveljaven.

en: Start IP should be lower than the end IP.
sl: Začetni IP mora biti nižji od končnega IP-ja.

en: State file location
sl: Mesto datoteke stanja

en: Status of devices
sl: Stanje naprav

en: Store password for all users
sl: Shrani geslo za vse uporabnike

en: Store password only for this user
sl: Shrani geslo samo za tega uporabnika

en: Strict
sl: Dosledno

en: Success
sl: Uspešno zaključeno

en: System policy prevents Wi-Fi scans
sl: Sistemska določila preprečujejo pregled omrežja Wi-Fi

en: System policy prevents control of network connections
sl: Sistemska določila preprečujejo nadzor omrežnih povezav

en: System policy prevents enabling or disabling Wi-Fi devices
sl: Sistemska določila preprečujejo omogočanja ali onemogočanje naprav Wi-Fi

en: System policy prevents enabling or disabling WiMAX mobile broadband devices
sl: Sistemska določila preprečujejo omogočanje ali onemogočanje mobilnih širokopasovnih naprav WiMAX

en: System policy prevents enabling or disabling connectivity checking
sl: Sistemska določila preprečujejo omogočanje ali onemogočanje preverjanj povezljivosti

en: System policy prevents enabling or disabling device statistics
sl: Sistemski pravilnik preprečuje omogočanje ali onemogočanje statističnih podatkov o napravah

en: System policy prevents enabling or disabling mobile broadband devices
sl: Sistemska določila preprečuje omogočanja ali onemogočanje mobilne širokopasovne naprave

en: System policy prevents enabling or disabling system networking
sl: Sistemska določila preprečujejo omogočanje ali onemogočanje omrežnih povezav.

en: System policy prevents modification of network settings for all users
sl: Sistemska določila preprečujejo spreminjanje sistemskih nastavitev za vse uporabnike

en: System policy prevents modification of personal network settings
sl: Sistemska določila preprečujejo spreminjanje osebnih omrežnih nastavitev

en: System policy prevents modification of the persistent global DNS configuration
sl: Sistemski pravilnik preprečuje spreminjanje vztrajne globalne prilagoditve DNS

en: System policy prevents modification of the persistent system hostname
sl: Sistemska pravila preprečujejo spremembo imena gostitelja trajnega sistema

en: System policy prevents putting NetworkManager to sleep or waking it up
sl: Sistemska določila preprečujejo postavitev programa NetworkManager v mirovanje ali iz njega.

en: System policy prevents reloading NetworkManager
sl: Sistemska pravila preprečujejo vnovično nalaganje programa NetworkManager

en: System policy prevents sharing connections via a protected Wi-Fi network
sl: Sistemska pravila preprečujejo souporabo povezav preko zaščitenega omrežja Wi-Fi

en: System policy prevents sharing connections via an open Wi-Fi network
sl: Sistemska pravila preprečujejo souporabo povezav preko odprtega omrežja Wi-Fi

en: System policy prevents the creation of a checkpoint or its rollback
sl: Sistemski pravilnik preprečuje ustvarjanje kontrolne točke ali njeno povrnitev

en: TUN connection
sl: Povezava TUN

en: Table
sl: Tabela

en: Team
sl: Skupina

en: Team connection
sl: Povezava skupine

en: Team connection %d
sl: Povezava skupine %d

en: The 256 bit private-key in base64 encoding.
sl: 256-bitni zasebni ključ, v kodiranju z base64

en: The Bluetooth address of the device.
sl: Naslov Bluetooth za napravo.

en: The Bluetooth addresses of the device and the connection didn't match.
sl: Naslovi Bluetooth naprave in povezave se ne ujemajo.

en: The Bluetooth connection failed or timed out
sl: Povezava Bluetooth je spodletela ali pa je časovno potekla

en: The Ethernet MAC address aging time, in seconds.
sl: Čas staranja naslova Ethernet MAC, v sekundah.

en: The IP configuration is no longer valid
sl: Prilagoditev IP ni več veljavna

en: The MACs of the device and the connection didn't match.
sl: Kode MAC naprave in povezave se niso ujemale.

en: The MACs of the device and the connection do not match.
sl: Številki MAC naprave in povezave se ne ujemata.

en: The VLAN identifiers of the device and the connection didn't match.
sl: Identifikatorji VLAN naprave in povezave se niso ujemali.

en: The VLAN tag in the range 0-4095.
sl: Oznaka VLAN v območju 0-4095.

en: The VPN service did not start in time
sl: Storitev VPN se ni zagnala pravočasno

en: The VPN service failed to start
sl: Storitev VPN se ni uspela zagnati

en: The VPN service returned invalid configuration
sl: Storitev VPN je vrnila neveljavno prilagoditev

en: The VPN service stopped unexpectedly
sl: Storitev VPN se je nepričakovano ustavila

en: The VRF table of the device and the connection didn't match.
sl: Tabela VRF naprave in povezava se nista ujemali.

en: The VXLAN identifiers of the device and the connection didn't match.
sl: Identifikatorji VXLAN za napravo in povezava se niso ujemali.

en: The Wi-Fi network could not be found
sl: Omrežja Wi-Fi ni mogoče najti.

en: The base network connection was interrupted
sl: Osnovna omrežna povezava je bila prekinjena

en: The connection and device differ in S390 subchannels.
sl: Povezava in naprava se razlikujeta v podkanalih S390.

en: The connection attempt timed out
sl: Časovna omejitev poskusa povezave je potekla

en: The connection did not specify an interface name.
sl: Povezava ni določila imena vmesnika.

en: The connection is of Bluetooth NAP type.
sl: Povezava je vrste Bluetooth NAP.

en: The connection was disconnected
sl: Povezava je bila prekinjena

en: The connection was not a Bluetooth connection.
sl: Povezava ni bila povezava Bluetooth.

en: The connection was not a MAC-VLAN connection.
sl: Povezava ni bila povezava MAC-VLAN.

en: The connection was not a VLAN connection.
sl: Povezava ni bila povezava VLAN.

en: The connection was not a VRF connection.
sl: Povezava ni bila povezava VRF.

en: The connection was not a VXLAN connection.
sl: Povezava ni bila povezava VXLAN.

en: The connection was not a Wi-Fi P2P connection.
sl: Povezava ni bila brezžična povezava P2P.

en: The connection was not a Wi-Fi connection.
sl: Povezava ni bila brezžična povezava.

en: The connection was not a bridge connection.
sl: Povezava ni bila mostna povezava.

en: The connection was not a generic connection.
sl: Povezava ni bila splošna povezava.

en: The connection was not a modem connection.
sl: Povezava ni bila modemska povezava.

en: The connection was not a ovs_bridge connection.
sl: Povezava ni bila povezava ovs_bridge.

en: The connection was not a ovs_interface connection.
sl: Povezava ni bila povezava ovs_interface.

en: The connection was not a ovs_port connection.
sl: Povezava ni bila povezava ovs_port.

en: The connection was not a tun connection.
sl: Povezava ni bila tun povezava.

en: The connection was not a valid modem connection.
sl: Povezava ni bila veljavna modemska povezava.

en: The connection was not a wpan connection.
sl: Povezava ni bila povezava wpan.

en: The connection was not an ADSL connection.
sl: Povezava ni bila povezava ADSL.

en: The connection was not an Ethernet or PPPoE connection.
sl: Povezava ni bila povezava Ethernet ali PPPoE.

en: The connection was not an InfiniBand connection.
sl: Povezava ni bila povezava InfiniBand.

en: The connection was not an OLPC Mesh connection.
sl: Povezava ni bila povezava OLPC Mesh.

en: The connection was not valid: %s
sl: Povezava ni bila veljavna: %s

en: The connection was removed
sl: Povezava je bila odstranjena

en: The device could not be readied for configuration
sl: Naprave ni mogoče pripraviti za prilagoditev

en: The device disappeared
sl: Naprava je izginila

en: The device is lacking Bluetooth capabilities required by the connection.
sl: Naprava nima zmogljivosti Bluetooth, ki jih zahteva povezava.

en: The device is lacking WPA capabilities required by the connection.
sl: Naprava nima zmogljivosti WPA, ki jih zahteva povezava.

en: The device is lacking WPA2/RSN capabilities required by the connection.
sl: Naprava nima zmogljivosti WPA2/RSN, ki jih zahteva povezava.

en: The device is lacking capabilities required by the connection.
sl: Napravi primanjkuje zmogljivosti, ki jih zahteva povezava.

en: The device was removed
sl: Naprava je bila odstranjena

en: The device's active connection disappeared
sl: Dejavna povezava naprave je izginila

en: The device's existing connection was assumed
sl: Predvidena je bila obstoječa povezava naprave

en: The dialing attempt failed
sl: Poskus klicanja je spodletel

en: The dialing request timed out
sl: Zahteva klicanja je časovno potekla

en: The expected start of the response
sl: Pričakovan začetek odziva

en: The hardware address of the device and the connection didn't match.
sl: Naslov strojne opreme naprave in povezave se nista ujemala.

en: The interface names of the device and the connection didn't match
sl: Imena vmesnikov naprave in povezave se ne ujemata

en: The interval between connectivity checks (in seconds)
sl: Čas med preverjanji povezave v sekundah

en: The line is busy
sl: Povezava je zasedena

en: The mode of the device and the connection didn't match
sl: Načina naprave in povezava se nista ujemala

en: The modem could not be found
sl: Modema ni mogoče najti.

en: The name of the WireGuard config must be a valid interface name followed by ".conf"
sl: Ime prilagoditve WireGuard mora sestavljati veljavno ime vmesnika, ki mu sledi ».conf«

en: The supplicant is now available
sl: Prosilnik je zdaj na voljo

en: The time port must be active before it starts forwarding traffic.
sl: Časovna vrata morajo biti dejavna, preden začnejo preusmerjati promet.

en: The valid syntax is: 'ip[/prefix] [next-hop] [metric] [attribute=val]... [,ip[/prefix] ...]'
sl: Veljavna skladnja: 'ip[/predpona] [naslednji-skok] [metrika] [atribut=vred]... [,ip[/predpona] …]’

en: There are %d optional settings for %s.
sl: Na voljo je %d izbirnih nastavitev za %s.

en: This property is deprecated and has no meaning.
sl: Ta lastnost je zastarela in nima nobenega pomena.

en: Transport mode
sl: Način prenosa

en: URI is empty
sl: URI je prazen

en: URI is not valid UTF-8
sl: URI ni veljaven UTF-8

en: UUID needs normalization
sl: UUID potrebuje normalizacijo

en: Unable to delete connection: %s
sl: Povezave ni mogoče izbrisati: %s

en: Unable to determine private key type.
sl: Ni mogoče določiti vrste zasebnega ključa.

en: Unable to save connection: %s
sl: Povezave ni mogoče shraniti: %s

en: Unable to set hostname: %s
sl: Ni mogoče nastaviti imena gostitelja: %s

en: Unexpected amount of data after encrypting.
sl: Nepričakovana količina podatkov po šifriranju.

en: Unexpected failure to normalize the connection
sl: Nepričakovana napaka pri normalizaciji povezave

en: Unexpected failure to verify the connection
sl: Nepričakovana napaka pri preverjanju povezave

en: Unknown
sl: Neznano

en: Unknown command argument: '%s'
sl: Neznan argument ukaza: »%s«

en: Unknown error
sl: Neznana napaka

en: Unknown log domain '%s'
sl: Neznana domena beleženja '%s'

en: Unknown log level '%s'
sl: Neznana raven beleženja '%s'

en: Unknown port type '%s'
sl: Neznana vrsta vrat »%s«

en: Unknown reason
sl: Neznani razlog

en: Unknown/unhandled Bluetooth connection type
sl: Neznana/neobdelana vrsta povezave Bluetooth

en: Unsupported extra-argument
sl: Nepodprt dodatni argument

en: Usage
sl: Raba

en: User settings
sl: Uporabniške nastavitve

en: Username
sl: Uporabniško ime

en: Username [none]
sl: Uporabniško ime [brez]

en: Username used to authenticate with the ADSL service.
sl: Uporabniško ime, uporabljeno za preverjanje pristnosti s storitvijo ADSL.

en: Username used to authenticate with the PPPoE service.
sl: Uporabniško ime, ki se uporablja za preverjanje pristnosti s storitvijo PPPoE.

en: VCI of ADSL connection
sl: VCI povezave ADSL

en: VLAN ID (<0-4094>)
sl: ID VLAN (<0-4094>)

en: VLAN connection
sl: Povezava VLAN

en: VLAN connection %d
sl: Povezava VLAN %d

en: VLAN flags (<0-7>) [none]
sl: Zastavice VLAN (<0-7>) [brez]

en: VLAN parent device or connection UUID
sl: Nadrejena naprava VLAN ali UUID povezave

en: VPI of ADSL connection
sl: VPI povezave ADSL

en: VPN connected
sl: Povezani v VPN

en: VPN connecting
sl: Povezovanje z VPN

en: VPN connecting (getting IP configuration)
sl: Povezovanje z VPN (pridobivanje nastavitev IP)

en: VPN connecting (need authentication)
sl: Povezovanje z VPN (zahtevana je overitev)

en: VPN connecting (prepare)
sl: Povezovanje z VPN (priprava)

en: VPN connection
sl: Povezava VPN

en: VPN connection %d
sl: Povezava VPN %d

en: VPN connection (name, UUID, or path):
sl: Povezava VPN (ime, UUID ali pot):

en: VPN connection failed
sl: Povezava z VPN je spodletela

en: VPN disconnected
sl: Povezava z VPN je prekinjena

en: VPN password required
sl: Zahtevano je geslo VPN

en: VRF connection
sl: Povezava VRF

en: VXLAN ID
sl: ID VXLAN

en: VXLAN connection
sl: Povezava VXLAN

en: Validation
sl: Potrjevanje veljavnosti

en: Value cannot be interpreted as a list of numbers.
sl: Vrednosti ni mogoče tolmačiti kot seznama števil.

en: Verify setting '%s': %s
sl: Preveri nastavitev »%s«: %s

en: Version 0
sl: Različica 0

en: Version 1
sl: Različica 1

en: Veth connection
sl: Povezava Veth

en: Veth connection %d
sl: Povezava Veth %d

en: WEP 128-bit Passphrase
sl: 128-bitna šifrirna fraza WEP

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
sl: 40/128-bitni ključ WEP (šestnajstiški ali ASCII)

[ctx: WEP key index]
en: 1 (Default)
sl: 1 (privzeto)

en: WI-FI
sl: Wi-Fi

en: WPA & WPA2 Enterprise
sl: Podjetniški WPA in WPA2

en: WPA & WPA2 Personal
sl: Zasebni WPA in WPA2

en: WPA authentication is incompatible with Shared Key authentication
sl: Preverjanje pristnosti WPA ni združljivo s preverjanjem pristnosti s ključem v skupni rabi

en: WPA-EAP authentication requires an 802.1x setting
sl: Preverjanje pristnosti WPA-EAP zahteva nastavitev 802.1x

en: WPA-EAP requires 'open' authentication
sl: WPA-EAP zahteva »odprto« preverjanje pristnosti

en: WPA-PSK authentication is incompatible with 802.1x
sl: Preverjanje pristnosti WPA-PSK ni združljivo s 802.1x

en: WPA-PSK requires 'open' authentication
sl: Za WPA-PSK potrebujete »odprto« (»open«) preverjanje pristnosti

en: WPA3 Personal
sl: Zasebni WPA3

en: WPAN connection
sl: Povezava WPAN

en: WPAN settings
sl: Nastavitve WPAN

en: WPS is required
sl: WPS je obvezen

en: Warning: %s
sl: Opozorilo: %s

en: Warning: %s.
sl: Opozorilo: %s.

en: Warning: There is another connection with the name '%1$s'. Reference the connection by its uuid '%2$s'
     | Warning: There are %3$u other connections with the name '%1$s'. Reference the connection by its uuid '%2$s'
sl[0]: Opozorilo: obstaja še %3$u drugih povezav z imenom »%1$s«. Na povezavo se sklicujte z njenim uuid »%2$s«
sl[1]: Opozorilo: obstaja še %3$u druga povezava z imenom »%1$s«. Na povezavo se sklicujte z njenim uuid »%2$s«
sl[2]: Opozorilo: obstajata še %3$u drugi povezavi z imenom »%1$s«. Na povezavo se sklicujte z njenim uuid »%2$s«
sl[3]: Opozorilo: obstajajo še %3$u druge povezave z imenom »%1$s«. Na povezavo se sklicujte z njenim uuid »%2$s«

en: Whether LLDP is enabled for the connection.
sl: Ali je za povezavo omogočen protokol LLDP.

[ctx: Wi-Fi]
en: Automatic
sl: Samodejno

[ctx: Wi-Fi]
en: Client
sl: Odjemalec

en: Wi-Fi P2P connection
sl: Povezava Wi-Fi P2P

en: Wi-Fi connection
sl: Povezava Wi-Fi

en: Wi-Fi connection %d
sl: Povezava Wi-Fi %d

[ctx: Wi-Fi security]
en: None
sl: Brez

en: Wi-Fi security settings
sl: Varnostne nastavitve omrežja Wi-Fi

en: WiMAX NSP name
sl: Ime WiMAX NSP

en: WiMAX connection
sl: Povezava WiMAX

en: WireGuard VPN secret
sl: Skrivnost WireGuard VPN

en: WireGuard VPN settings
sl: Nastavitve WireGuard VPN

en: WireGuard connection %d
sl: Povezava WireGuard %d

en: Wired
sl: Žično

en: Wired 802.1X authentication
sl: Overitev žičnega 802.1X

en: Wired Ethernet
sl: Žična omrežna povezava

en: Wired connection
sl: Žična povezava

en: Wired connection %d
sl: Žična povezava %d

en: Writing to %s failed: %s
sl: Zapisovanje v %s je spodletelo: %s

en: XOR
sl: XALI (XOR)

en: Yes
sl: Da

en: a connection using '%s' authentication cannot specify WPA ciphers
sl: povezava s preverjanjem pristnosti »%s« ne more določiti šifer WPA

en: a connection using '%s' authentication cannot specify WPA protocols
sl: povezava s preverjanjem pristnosti »%s« ne more določiti protokolov WPA

en: a connection using '%s' authentication cannot specify a WPA password
sl: povezava s preverjanjem pristnosti »%s« ne more določiti gesla WPA

en: a connection using '%s' authentication cannot use WPA key management
sl: povezava s preverjanjem pristnosti »%s« ne more uporabljati upravljanja ključev WPA

en: access denied
sl: dostop je zavrnjen

en: action name missing.
sl: manjka ime dejanja.

en: activated
sl: aktivirano

en: activating
sl: začenjanje

en: asleep
sl: v mirovanju

en: attribute '%s' is invalid for "%s"
sl: atribut »%s« ni veljaven za »%s«

en: auth
sl: overjanje

en: auto
sl: samodejno

en: bluetooth connection
sl: Povezava Bluetooth

en: bytes
sl: bajtov

en: can only be set if %s.%s is set
sl: lahko se uporablja, samo če je nastavljeno %s.%s

en: cannot be empty
sl: ne sme biti prazno

en: cannot read team config from file '%s'
sl: Prilagoditve ekipe ni mogoče prebrati iz datoteke »%s«

en: cannot set both "signal" and "fullmesh" MPTCP flags
sl: ni možno nastaviti zastavic MPTCP »signal« in »fullmesh«

en: certificate detected as invalid scheme
sl: potrdilo je zaznano kot neveljavna shema

en: certificate is invalid: %s
sl: potrdilo je neveljavno: %s

en: certificate or key file '%s' does not exist
sl: Datoteka s potrdilom ali ključem »%s« ne obstaja

en: conflicting secret flags
sl: Nasprotujoče si skrivne zastavice

en: connected
sl: povezano

en: connected (externally)
sl: povezan (zunaj)

en: connected (local only)
sl: povezani (le krajevno)

en: connected (site only)
sl: povezani (le mesto)

en: connecting
sl: povezovanje

en: connecting (checking IP connectivity)
sl: povezovanje (preverjanje povezljivosti IP)

en: connecting (configuring)
sl: povezovanje (nastavljanje)

en: connecting (externally)
sl: povezovanje (zunaj)

en: connecting (getting IP configuration)
sl: povezovanje (pridobivanje nastavitev IP)

en: connecting (need authentication)
sl: povezovanje (zahteva overitev)

en: connecting (prepare)
sl: povezovanje (priprava)

en: connecting (starting secondary connections)
sl: povezovanje (zagon drugotnih povezav)

en: connection
sl: povezava

en: connection does not match access point
sl: povezava se ne ujema z dostopno točko

en: connection does not match device
sl: povezava se ne ujema z napravo

en: connection failed
sl: povezava je spodletela

en: connection type '%s' is not valid
sl: Vrsta povezave »%s« ni veljavna

en: construct property "%s" for object '%s' can't be set after construction
sl: lastnosti »%s« za predmet »%s« ni mogoče nastaviti po sestavljanju

en: data missing
sl: Manjkajoči podatki

en: deactivating
sl: onemogočanje

en: deactivating (externally)
sl: onemogočanje (zunaj)

en: default
sl: privzeto

en: deprecated semicolon at the end of value %s: '%s'
sl: opuščeno podpičje na koncu vrednosti %s: »%s«

en: device '%s' not compatible with connection '%s'
sl: naprava »%s« ni združljiva s povezavo »%s«

en: device '%s' not compatible with connection '%s':
sl: naprava »%s« ni združljiva s povezavo »%s«

en: device '%s' not found for connection '%s'
sl: Naprava »%s« ni najdena za povezavo »%s«

en: disabled
sl: onemogočeno

en: disconnected
sl: povezava je prekinjena

en: disconnecting
sl: prekinjanje povezave

en: duplicate bridge VLAN vid %u
sl: podvojeni most VLAN vid %u

en: duplicate key "%s"
sl: podvojeni ključ »%s«

en: duplicate key %s
sl: podvojeni ključ %s

en: duplicate key '%s'
sl: podvojeni ključ »%s«

en: duplicate property
sl: podvojena lastnost

en: duplicate setting name
sl: podvojeno ime nastavitve

en: element invalid
sl: element neveljaven

en: empty text does not describe a rule
sl: prazno besedilo ne opisuje pravila

en: enabled
sl: omogočeno

en: enabled,
sl: omogočeno,

en: error loading setting value: %s
sl: Napaka pri nalaganju vrednosti nastavitve: %s

en: failed to load VPN plugin "%s": %s
sl: ni uspelo naložiti vstavka VPN »%s«: %s

en: failed to set property: %s
sl: Ni uspelo nastaviti lastnosti: %s

en: field '%s' has to be alone
sl: polje »%s« mora biti samostojno.

en: file permissions for %s
sl: Dovoljenja za datoteke za %s

en: filename has invalid format (%s)
sl: Ime datoteke ima neveljavno obliko zapisa (%s)

en: filename must be an absolute path (%s)
sl: Ime datoteke mora biti absolutna pot (%s)

en: flags are invalid
sl: zastavice so neveljavne

en: flags invalid
sl: zastavice neveljavne

en: flags invalid - disabled
sl: zastavice neveljavne - onemogočeno

en: full
sl: polno

en: garbage at the end of value %s: '%s'
sl: smeti na koncu vrednosti %s: »%s«

en: has a UUID that requires normalization
sl: ima UUID, ki zahteva normalizacijo

en: has an invalid UUID
sl: ima neveljaven UUID

en: has duplicate UUIDs
sl: ima podvojene UUID-je

en: ignoring invalid %s address: %s
sl: ignoriranje neveljavnega naslova %s: %s

en: ignoring invalid %s route: %s
sl: ignoriranje neveljavne poti %s: %s

en: ignoring invalid MAC address
sl: ignoriranje neveljavnega naslova MAC

en: ignoring invalid SSID
sl: ignoriranje neveljavnega SSID-ja

en: ignoring invalid gateway '%s' for %s route
sl: Ignoriranje neveljavnega prehoda »%s« za pot %s

en: ignoring invalid number '%s'
sl: Ignoriranje neveljavne številke »%s«

en: ignoring missing number
sl: Ignoriranje manjkajoče številke

en: invalid 'name' "%s"
sl: neveljavno ime »name« »%s«

en: invalid D-Bus type "%s"
sl: neveljavna vrsta vodila D-Bus »%s«

en: invalid DSCP value; allowed values are: 'CS0', 'CS4', 'CS6'
sl: neveljavna vrednost DSCP; dovoljene vrednosti so: »CS0«, »CS4«, »CS6«

en: invalid DUID
sl: neveljaven DUID

en: invalid IP address: %s
sl: neveljaven naslov IP: %s

en: invalid JSON at position %d (%s)
sl: neveljaven JSON na položaju %d (%s)

en: invalid PKCS#11 URI "%s"
sl: neveljaven URI PKCS#11 »%s«

en: invalid VLAN protocol %s: must be '802.1Q' or '802.1ad'
sl: neveljaven protokol VLAN %s: mora biti »802.1Q« ali »802.1ad«

en: invalid action:
sl: neveljavno dejanje:

en: invalid certificate format
sl: Neveljavna oblika potrdila

en: invalid field '%s%s%s%s%s'; %s%s%s
sl: neveljavno polje »%s%s%s%s%s«; %s%s%s

en: invalid field '%s'; allowed fields: %s and %s, or %s,%s
sl: neveljavno polje »%s«; Dovoljena polja: %s in %s ali %s.%s

en: invalid file owner %d for %s
sl: neveljaven lastnik datoteke %d za %s

en: invalid gateway address '%s'
sl: Neveljaven naslov prehoda »%s«

en: invalid handle: '%s'
sl: Neveljavna ročica: »%s«

en: invalid json
sl: Neveljaven JSON

en: invalid key "%s"
sl: neveljaven ključ »%s«

en: invalid key '%s'
sl: Neveljaven ključ »%s«

en: invalid key '%s.%s'
sl: Neveljaven ključ »%s.%s«

en: invalid key/cert value
sl: Neveljavna vrednost ključa/potrdila

en: invalid key/cert value data:;base64, is not base64
sl: neveljavni podatki o vrednosti ključa/potrdila; base64, ni base64

en: invalid key/cert value data:;base64,file://
sl: neveljavni podatki o vrednosti ključa/potrdila; base64,file://

en: invalid key/cert value path "%s"
sl: Neveljavna pot do vrednosti ključa/potrdila »%s«

en: invalid option '%s'
sl: Neveljavna možnost »%s«

en: invalid option '%s', use a combination of [%s]
sl: neveljavna možnost »%s«, uporabite kombinacijo [%s]

en: invalid option '%s', use one of [%s]
sl: neveljavna možnost »%s«, uporabite eno izmed [%s]

en: invalid parity value '%s'
sl: neveljavna vrednost paritete »%s«

en: invalid passwd-file '%s' at line %zd: %s
sl: neveljavna datoteka passwd-file »%s« v vrstici %zd: %s

en: invalid passwd-file '%s': %s
sl: neveljavna datoteka passwd-file »%s«: %s

en: invalid permission "%s"
sl: Neveljavno dovoljenje »%s«

en: invalid permissions not in format "user:$UNAME[:]"
sl: neveljavna dovoljenja, ki niso v obliki »uporabnik:$UIME[:]"

en: invalid prefix '%s'; <0-%d> allowed
sl: neveljavna predpona »%s«; <0-%d> dovoljeno

en: invalid prefix length for %s '%s', defaulting to %d
sl: neveljavna dolžina predpone za %s »%s«, vrnjeno na privzeto %d

en: invalid qdisc: %s
sl: Neveljaven qdisc: %s

en: invalid secret '%s' at %s:%zu
sl: Meveljavna skrivnost »%s« na %s:%zu

en: invalid setting name
sl: Neveljavno ime nastavitve

en: invalid setting name '%s'
sl: Neveljavno ime nastavitve »%s«

en: invalid setting: %s
sl: Neveljavna nastavitev: %s

en: invalid tfilter: %s
sl: Neveljaven tfilter: %s

en: invalid value
sl: neveljavna vrednost

en: invalid value %d, expected %d-%d
sl: neveljavna vrednost %d, pričakovano %d-%d

en: invalid value '%s' for option '%s'
sl: neveljavna vrednost »%s« za možnost »%s«

en: invalid value for "%s"
sl: neveljavna vrednost za »%s«

en: invalid value for "%s": %s
sl: Neveljavna vrednost za »%s«: %s

en: invalid value for '%s' at %s:%zu
sl: Neveljavna vrednost za »%s« pri %s:%zu

en: invalid value for key '%s'
sl: Neveljavna vrednost za ključ »%s«

en: invalid variant type '%s' for "%s"
sl: neveljavna različica vrste »%s« za »%s«

en: is empty
sl: je prazno

en: is incompatible with '%s'
sl: ni združljivo z »%s«

en: is not a JSON object
sl: ni predmet JSON

en: is not a valid MAC address
sl: ni veljaven naslov MAC

en: is not a valid VLAN filtering protocol
sl: ni veljaven protokol filtriranja VLAN

en: is not a valid link local MAC address
sl: ni veljaven naslov MAC krajevne povezave

en: is not a valid option
sl: ni veljavna možnost

en: key '%s.%s' is not a uint32
sl: Ključ »%s.%s« ni uint32

en: key cannot contain ".."
sl: ključ ne sme vsebovati »..«

en: key cannot start with "NM."
sl: ključ se ne more začeti z »NM«.

en: key contains invalid characters
sl: ključ vsebuje neveljavne znake

en: key is too long
sl: ključ je predolg

en: key must be UTF8
sl: ključ mora biti UTF8

en: kind is missing
sl: manjka vrsta

en: libtool archives are not supported (%s)
sl: Arhivi libtool niso podprti (%s)

en: limited
sl: omejeno

en: macvlan connection
sl: Povezava MACVLAN

en: mandatory option '%s' is missing
sl: manjka obvezna možnost »%s«

en: maximum number of user data entries reached
sl: doseženo največje število vnosov uporabniških podatkov

en: maximum number of user data entries reached (%u instead of %u)
sl: največje doseženo število vnosov uporabniških podatkov (%u namesto %u)

en: metered value %d is not valid
sl: Izmerjena vrednost %d ni veljavna

en: missing 'name' attribute
sl: manjkajoči atribut »name«

en: missing argument for "%s"
sl: manjkajoči argument za »%s«

en: missing filename
sl: Manjka ime datoteke

en: missing key
sl: manjkajoči ključ

en: missing name, try one of [%s]
sl: manjkajoče ime, poskusite z enim izmed [%s]

en: missing option name
sl: manjkajoče ime možnosti

en: missing prefix length for %s '%s', defaulting to %d
sl: manjkajoča dolžina predpone za %s »%s«, vrnjeno na privzeto %d

en: missing setting
sl: manjkajoča nastavitev

en: must be a power of two
sl: mora biti potenca števila 2

en: must be a valid IPv6 address with prefix
sl: mora biti veljaven naslov IPv6 s predpono

en: name
sl: ime

en: never
sl: nikoli

en: new hostname
sl: novo ime gostitelja

en: nmcli tool, version %s
sl: orodje nmcli, različica %s

en: no
sl: ne

en: no (guessed)
sl: ne (ugibanje)

en: no active connection on device '%s'
sl: ni dejavnih povezav na napravi »%s«

en: no active connection or device
sl: ni dejavne povezave ali naprave

en: no device found for connection '%s'
sl: ni naprave za povezavo »%s«

en: none
sl: brez

en: not a file (%s)
sl: ni datoteka (%s)

en: not a secret property
sl: ni skrivna lastnost

en: not a valid hex-string
sl: ni veljaven šestnajstični niz

en: not required,
sl: ni potrebno,

en: not saved,
sl: ni shranjeno,

en: not valid utf-8
sl: ni veljaven UTF-8

en: number for '%s' is out of range
sl: število za »%s« je izven obsega

en: object class '%s' has no property named '%s'
sl: razred predmeta »%s« nima določenega imena lastnosti »%s«

en: off
sl: onemogočeno

en: on
sl: omogočeno

en: only one VLAN can be the PVID
sl: samo en VLAN je lahko PVID

en: operation succeeded but object %s does not exist
sl: Operacija je bila uspešna, vendar predmet %s ne obstaja

en: page must be between %d and %d
sl: stran mora biti med %d in %d

en: page must be defined along with a channel
sl: stran mora biti določena skupaj s kanalom

en: parent not specified.
sl: nadrejeni ni določen.

en: password is not supported when certificate is not on a PKCS#11 token
sl: geslo ni podprto, če potrdilo ni v žetonu PKCS#11

en: path is not absolute (%s)
sl: pot ni absolutna (%s)

en: port
sl: vrata

en: preparing
sl: poteka pripravljanje …

en: property '%s' of object class '%s' is not writable
sl: lastnost »%s« poti datoteke »%s« ni zapisljiva

en: property cannot be an empty string
sl: lastnost ne more biti prazen niz

en: property cannot be longer than 255 bytes
sl: lastnost ne sme biti daljša od 255 bajtov

en: property cannot contain any nul bytes
sl: lastnost ne sme vsebovati nobenih ničenih bajtov

en: property invalid
sl: lastnost neveljavna

en: property invalid (not enabled)
sl: lastnost neveljavna (ni omogočena)

en: property is deprecated and not implemented
sl: lastnost je zastarela in ni implementirana

en: property is empty
sl: Lastnost je prazna

en: property is invalid
sl: Lastnina je neveljavna

en: property is missing
sl: manjka lastnost

en: property is not specified
sl: Lastnost ni določena

en: property type should be set to '%s'
sl: Vrsta lastnosti mora biti nastavljena na »%s«

en: property value is empty
sl: vrednost lastnosti je prazna

en: property value is too long (>64)
sl: vrednost lastnosti je predolga (>64)

en: radio
sl: izbirni gumb

en: read-only is deprecated and not settable for the user
sl: Samo za branje je zastarelo in ga ni mogoče nastaviti za uporabnika

en: registration failed
sl: registracija ni uspela

en: reject %s
sl: zavrni %s

en: request succeeded with %s but object is in an unsuitable state
sl: Zahteva je uspela z %s, vendar je predmet v neprimernem stanju

en: running
sl: v teku

en: seconds
sl: sekund

[ctx: seconds]
en: seconds
sl: sekund

en: secret is not UTF-8
sl: skrivnost ni UTF-8

en: setting not allowed in port connection
sl: Nastavitev ni dovoljena v povezavi vrat

en: setting not found
sl: nastavitve ni mogoče najti

en: setting required for connection of type '%s'
sl: nastavitev, potrebna za povezavo vrste »%s«

en: sum not 100%
sl: vsota ne predstavlja 100 %

en: the key is empty
sl: ključ je prazen

en: the key must be %d characters
sl: Ključ mora imeti %d znakov

en: the mask can't contain bits 0 (STP), 1 (MAC) or 2 (LACP)
sl: maska ne sme vsebovati bitov 0 (STP), 1 (MAC) in 2 (LACP)

en: the property is required when %s.%s is set
sl: lastnost je obvezna, ko je %s.%s nastavljen

en: the value '%s' is not a valid UUID
sl: vrednost »%s« ni veljaven UUID

en: the vlan id must be in range 0-4094 but is %u
sl: ID VLAN mora biti v območju 0-4094, vendar je %u

en: token is not in canonical form
sl: žeton ni v kanonični obliki

en: too many arguments. Please only specify a private key file and optionally a password
sl: preveč argumentov. Prosimo, navedite samo datoteko zasebnega ključa in po želji geslo

en: unable to set property '%s' of type '%s' from value of type '%s'
sl: ni mogoče nastaviti lastnosti »%s« vrste »%s« za vrednost vrste »%s«

en: unavailable
sl: ni razpoložljivo

en: unexpected character '%c' for %s: '%s' (position %td)
sl: nepričakovan znak »%c« za %s: »%s« (položaj %td)

en: unexpected character '%c' for address %s: '%s' (position %td)
sl: nepričakovan znak »%c« za naslov %s: »%s« (položaj %td)

en: unexpected character '%c' in prefix length for %s: '%s' (position %td)
sl: nepričakovan znak »%c« v dolžini predpone za %s: »%s« (položaj %td)

en: unexpected uuid %s instead of %s
sl: nepričakovan uuid %s namesto %s

en: unknown
sl: neznano

en: unknown VPN plugin "%s"
sl: neznani vstavek VPN »%s«

en: unknown attribute '%s'
sl: neznan atribut »%s«

en: unknown connection '%s'
sl: neznana povezava »%s«

en: unknown device '%s'.
sl: neznana naprava »%s«.

en: unknown ethtool option '%s'
sl: neznana možnost ethtool »%s«

en: unknown flags 0x%x
sl: neznane zastavice 0x%x

en: unknown property
sl: neznana lastnost

en: unknown secret flags
sl: Neznane skrivne zastavice

en: unknown setting name
sl: neznano ime nastavitve

en: unmanaged
sl: neupravljano

en: unrecognized line at %s:%zu
sl: neprepoznana vrstica na %s:%zu

en: unsupported action option: '%s'.
sl: Nepodprta možnost »action«: »%s«.

en: unsupported ethtool setting
sl: nepodprta nastavitev ethtool

en: unsupported key "%s"
sl: nepodprti ključ »%s«

en: unsupported option "%s.%s" of variant type %s
sl: Nepodprta možnost »%s.%s« variante vrste %s

en: unsupported qdisc option: '%s'.
sl: Nepodprta možnost qdisc: »%s«.

en: unsupported secret flags
sl: Nepodprte skrivne zastavice

en: unsupported tfilter option: '%s'.
sl: Nepodprta možnost tfilter: »%s«.

en: unterminated escape sequence
sl: Nezaključeno ubežno zaporedje

en: value "%s" of type '%s' is invalid or out of range for property '%s' of type '%s'
sl: vrednost »%s« vrste »%s« ni veljavna ali pa je lastnost »%s« izven obsega za vrsto »%s«

en: value %d is not valid
sl: vrednost %d ni veljavna

en: value %u is not a valid combination of MPTCP flags
sl: vrednost %u ni veljavna kombinacija zastavic MPTCP

en: value '%d' is out of range <%d-%d>
sl: Vrednost »%d« je izven obsega <%d–%d>

en: value cannot be interpreted as integer
sl: vrednosti ni mogoče tolmačiti kot celo število

en: value for '%s' must be a boolean
sl: vrednost za »%s« mora biti logična vrednost

en: value for '%s' must be a number
sl: vrednost za »%s« mora biti število

en: value is NULL
sl: vrednost je NULL

en: value is empty
sl: vrednost je prazna

en: value is missing
sl: manjka vrednost

en: value is not a valid token
sl: vrednost ni veljaven žeton

en: value is not an integer in range [%lld, %lld]
sl: vrednost ni celo število v obsegu [%lld, %lld]

en: value is not valid UTF8
sl: vrednost ni veljaven UTF8

en: value is too large
sl: vrednost je prevelika

en: vlan setting should have a ethernet setting as well
sl: Nastavitev vlan mora imeti tudi nastavitev ethernet

en: wrong type; should be a list of strings.
sl: napačna vrsta; moral bi biti seznam nizov.

en: yes
sl: da

en: yes (guessed)
sl: da (ugibanje)
