libuser 0.60 - en to hu translation catalogue (299 entries)

en: %s did not have a gid number.
hu: %s nem rendelkezik  GID számmal.

en: %s does not exist
hu: %s nem létezik

en: %s is not authorized to change the finger info of %s
hu: %s nem jogosult %s személyes adatainak megváltoztatására

en: %s value `%s': `:' not allowed
hu: %s érték `%s': `:' nem engedélyezett

en: %s value `%s': `\n' not allowed
hu: %s érték `%s': '\n' nem engedélyezett

en: Account Expires:	%s
hu: Azonosító lejár:	%s

en: Account creation failed: %s.
hu: Azonosító létrehozása meghiúsult: %s.

en: Account is locked.
hu: Azonosító zárolva.

en: Account is not locked.
hu: Fiók nincs lezárva.

en: Authentication failed for %s.
hu: Azonosítás mint "%s" sikertelen

en: Both -L and -U specified.
hu: -L és -U is meg van adva.

en: Can't set default context for /etc/passwd
hu: Az alapértelmezett kontextus beállítása nem sikerült a /etc/passwd esetében

en: Cannot obtain lock `%s': %s
hu: Nem sikerült megszerezni a `%s' zárolást: %s

en: Changing finger information for %s.
hu: %s személyes adatainak megváltoztatása.

en: Changing password for %s.
hu: %s jelszavának megváltoztatása.

en: Changing shell for %s.
hu: %s parancsértelmezőjének megváltoztatása.

en: Copying user structure:
hu: Felhasználói szerkezet másolása:

en: Cyrus SASL error creating user: %s
hu: Cyrus SASL hiba %s felhasználó létrehozásakor

en: Cyrus SASL error removing user: %s
hu: Cyrus SASL hiba %s felhasználó eltávolításakor

en: DAYS
hu: NAPOK

en: Default user attribute names:
hu: Alapértelmezett felhasználói attríbútumok nevei:

en: Default user object classes:
hu: Alapértelmezett felhasználói objektumosztályok:

en: E-Mail Address
hu: E-mail cím

en: Entry not found.
hu: A bejegyzés nem található.

en: Error changing mode of `%s': %s
hu: Hiba a '%s' mód váltáskor: %s

en: Error changing owner of `%s': %s
hu: Hiba a(z) `%s' tulajdonosának változatásakor: %s

en: Error creating %s: %s.
hu: Hiba történt %s létrehozásakor: %s.

en: Error creating account for `%s': line improperly formatted.
hu: A fiók létrehozása `%s' számára nem sikerült: a sor nem megfelelően formázott.

en: Error creating group `%s': %s
hu: Hiba történt `%s'  csoport létrehozásakor: %s

en: Error creating group for `%s' with GID %jd: %s
hu: A(z) `%s' csoport nem hozható létre %jd GID-el: %s

en: Error creating home directory for %s: %s
hu: Hiba történt %s saját könyvtárának létrehozásakor: %s

en: Error creating mail spool for %s: %s
hu: Hiba a levéltár %s részére való létrehozásakor: %s

en: Error creating mail spool: %s
hu: Hiba a levéltár létrehozásakor: %s

en: Error creating user account for %s: %s
hu: Hiba történt %s felhasználói fiók létrehozásakor: %s

en: Error initializing %s: %s
hu: Hiba történt %s inicializálásakor: %s

en: Error initializing %s: %s.
hu: Hiba a(z) %s inicializálásakor: %s.

en: Error initializing PAM.
hu: Hiba a PAM inicializálásakor.

en: Error looking up %s: %s
hu: Hiba %s keresése közben: %s

en: Error moving %s to %s: %s.
hu: Hiba történt %s mozgatásakor %s: %s.

en: Error opening `%s': %s.
hu: Hiba a(z) `%s' megnyitásakor: %s.

en: Error parsing arguments: %s.
hu: Hiba a paraméter értelmezésekor: %s.

en: Error reading `%s': %s
hu: Hiba a(z) `%s' olvasásakor: %s

en: Error reading from file descriptor %d.
hu: Hiba %d fájl leírójának olvasásakor.

en: Error removing home directory: %s.
hu: Hiba a home könyvtár eltávolításakor: %s.

en: Error removing mail spool: %s
hu: Hiba a levéltár törlésekor: %s

en: Error removing stale lock `%s': %s
hu: Hiba az elavult zár `%s' eltávolításakor: %s

en: Error replacing `%s': %s
hu: Hiba a `%s' lecserélésekor: %s

en: Error resolving `%s': %s
hu: Hiba a `%s' feloldásakor: %s

en: Error setting initial password for %s: %s
hu: %s kezdeti jelszávanak beállítása nem sikerült: %s

en: Error setting password for group %s: %s.
hu: Hiba történt %s csoport jelszavának beállításakor: %s.

en: Error setting password for user %s: %s.
hu: Hiba történt %s felhasználó jelszavának beállításakor: %s.

en: Error writing `%s': %s
hu: Hiba a(z) `%s' írasakor: %s

en: Failed to drop privileges.
hu: Jogosultságok eldobása sikertelen.

en: Failed to modify aging information for %s: %s
hu: %s elévülési információit nem sikerült módosítani: %s

en: Failed to set password for group %s: %s
hu: Hiba a(z) %s csoport jelszavának beállításakor: %s

en: Failed to set password for user %s: %s.
hu: Hiba történt %s felhasználó jelszavának beállításakor: %s.

en: Finger information changed.
hu: Az információ frissítése megtörtént.

en: Finger information not changed:  input error.
hu: A személyes információk nem változtak: beviteli hiba.

en: Finger information not changed: %s.
hu: A személyes adatok nem változtak: %s

en: Full Name
hu: Teljes név

en: GECOS information
hu: GECOS információk

en: GECOS information for new user
hu: az új felhasználó GECOS információi

en: Getting default user attributes:
hu: Alapértelmezett felhasználói attribútumok lekérése:

en: Given Name
hu: Utónév

en: Group %jd does not exist
hu: %jd csoport nem létezik

en: Group %s could not be deleted: %s
hu: A(z) %s csoport nem törölhető : %s

en: Group %s could not be deleted: %s.
hu: %s csoportot nem lehet törölni: %s.

en: Group %s could not be locked: %s
hu: %s csoportot nem lehet zárolni: %s

en: Group %s could not be modified: %s
hu: %s csoportot nem lehet módosítani: %s

en: Group %s could not be modified: %s.
hu: %s csoport nem módosítható: %s.

en: Group %s could not be unlocked: %s
hu: %s csoportot nem lehet feloldani: %s

en: Group %s does not exist.
hu: A(z) %s csoport nem létezik.

en: Group creation failed: %s
hu: Csoportl étrehozása meghiúsult: %s

en: Group with GID %jd did not have a group name.
hu: A %jd GID azonosítójú csoportnak nincs csoportneve.

en: Home Phone
hu: Otthoni telefon

en: Inactive:	%ld
hu: Inaktív:	%ld

en: Inactive:	Never
hu: Inaktív:	Soha

en: Internal PAM error `%s'.
hu: Belső PAM hiba `%s'.

en: Internal error.
hu: Belső hiba.

en: Invalid ID %s
hu: Érvénytelen azonosító %s

en: Invalid contents of lock `%s'
hu: A `%s' zár érvénytelen tartalma

en: Invalid default value of field %s: %s
hu: %s mező érvénytelen alapértelmezett értéke: %s

en: Invalid group ID %s
hu: Érvénytelen csoportazonosító %s

en: Invalid user ID %s
hu: Érvénytelen felhasználói azonosító %s

en: LDAP Bind DN
hu: LDAP keresés DN-je

en: LDAP Bind Password
hu: LDAP kapcsolódási jelszó

en: LDAP SASL Authorization User
hu: LDAP SASL hitelesített felhasználó

en: LDAP SASL User
hu: LDAP SASL felhasználó

en: LDAP Search Base DN
hu: LDAP keresés Base DN-je

en: LDAP Server Name
hu: LDAP kiszolgálónév

en: Last Change:	%s
hu: Utolsó módosítás:	%s

en: Maximum:	None
hu: Maximum:	Nincs

en: Must change password on next login
hu: Meg kell változtatnia jelszavát a következő bejelentkezésnél

en: NAME
hu: NÉV

en: NUM
hu: SZÁM

en: Never
hu: Soha

en: New Shell
hu: Új shell

en: New password
hu: Új jelszó

en: New password (confirm)
hu: Új jelszó (megerősítés)

en: No group name specified, no name for gid %d.
hu: Nincs csoportnév megadva, nincs név a(z) %d gid-hez.

en: No group name specified, using %s.
hu: Nincs csoportnév megadva, %s használata.

en: No group name specified.
hu: Nincs csoportnév megadva.

en: No group with GID %jd exists, not removing.
hu: Nincs csoport %jd GID azonosítóval, így nincs eltávolítás sem.

en: No new home directory for %s.
hu: %s nem rendelkezik új saját könyvtárral.

en: No old home directory for %s.
hu: %s nem rendelkezik régi saját könyvtárral.

en: No user name specified, no name for uid %d.
hu: Nincs felhasználónév megadva, nincs név a(z) %d uid-hoz.

en: No user name specified, using %s.
hu: Nincs felhasználónév megadva, %s használata.

en: No user name specified.
hu: Nincs felhasználónév megadva.

en: Office
hu: Munkahely

en: Office Phone
hu: Munkahelyi telefon

en: PATH
hu: ELÉRÉSI ÚT

en: Password Expires:	%s
hu: Jelszó lejár:	%s

en: Password Inactive:	%s
hu: jelszó inaktív:	%s

en: Password change canceled.
hu: Jelszóváltoztatás megszakítva.

en: Password changed.
hu: A jelszó megváltoztatva.

en: Passwords do not match, try again.
hu: A két jelszó nem egyezik meg, próbálja újból.

en: Prompts failed.
hu: Kérések meghiúsultak.

en: Prompts succeeded.
hu: Kérések teljesítve.

en: Refusing to create account with UID 0.
hu: Felhasználó létrehozása 0 UID-val megtagadva.

en: Refusing to use dangerous home directory `%s' by default
hu: alapértelmezésben`%s' veszélyes home könyvtár használatának megtagadása

en: Refusing to use dangerous home directory `%s' for %s by default
hu: `%s' veszélyes home könyvtár használati jogának megtagadása %s számára alapértelmezésként

en: STRING
hu: SZÖVEG

en: Searching for group named %s.
hu: %s nevű csoport keresése.

en: Searching for group with ID %jd.
hu: %jd azonosítójú csoport keresése.

en: Searching for user named %s.
hu: %s nevű felhasználó keresése.

en: Searching for user with ID %jd.
hu: %jd azonosítóval rendelkező felhasználó keresése.

en: Shell changed.
hu: Shell megváltozott.

en: Shell not changed: %s
hu: Shell nem változott: %s

en: Surname
hu: Vezetéknév

en: The lock %s is held by process %ju
hu: A %s zárolást a %ju folyamat fenntartja

en: Unknown user authenticated.
hu: Ismeretlen felhasználó hitelesítve.

en: Unknown user context
hu: Ismeretlen felhasználói környezet

en: User %s could not be deleted: %s.
hu: %s felhasználó nem törölhető: %s.

en: User %s could not be locked: %s.
hu: %s felhasználót nem lehet zárolni: %s.

en: User %s could not be modified: %s.
hu: %s felhasználó nem módosítható: %s.

en: User %s could not be unlocked: %s.
hu: %s felhasználó nem megnyitható: %s.

en: User %s does not exist.
hu: %s felhasználó nem létezik.

en: User mismatch.
hu: Felhasználói eltérés.

en: Warning:	%ld
hu: Figyelmeztetés:	%ld

en: Warning: Group with ID %jd does not exist.
hu: Figyelem: Csoport %jd GID azonosítóval nem létezik.

en: [OPTION...]
hu: [OPCIÓ...]

en: [OPTION...] [user]
hu: [OPCIÓ...] [felhasználó]

en: [OPTION...] group
hu: [OPCIÓ...] csoport

en: [OPTION...] user
hu: [OPCIÓ...] felhasználó

en: `:' and `\n' not allowed in encrypted password
hu: `:' és`\n' nem megengedett a titkosított jelszavakban

en: access denied
hu: hozzáférés megtagadva

en: bad user/group id
hu: rossz felhasználó/csoport azonosító

en: bad user/group name
hu: rossz felhasználónév / csoportnév

en: change group to have given name
hu: csoport megváltoztatása egy megadott névre

en: change login name for user
hu: bejelentkezési név megváltozatása a felhasználónál

en: common name for new user
hu: az új felhasználó közös neve

en: configuration file `%s' is too large
hu: `%s' konfigurációs fájl túl nagy

en: could not bind to LDAP server
hu: nem lehet kapcsolódni az LDAP kiszolgálóhoz

en: could not bind to LDAP server, first attempt as `%s': %s
hu: LDAP kiszolgáló elérése nem sikerült. Első próbálkozás, mint %s: %s

en: could not negotiate TLS with LDAP server
hu: nem lehet egyeztetni a TLS-t az LDAP kiszolgálóval

en: could not open configuration file `%s': %s
hu: `%s' konfigurációs fájl nem nyitható meg: %s

en: could not read configuration file `%s': %s
hu: a(z) `%s' konfigurációs fájlt nem lehet olvasni: %s

en: could not set LDAP protocol to version %d
hu: az LDAP protokoll nincs beállítva a(z) %d verzióra

en: could not stat configuration file `%s': %s
hu: `%s' konfigurációs fájl nem elérhető: %s

en: couldn't determine security context for `%s': %s
hu: Nem sikerült meghatározni az alapértelmezett kontextust az alábbi program számára: %s: %s

en: couldn't get default security context: %s
hu: Nem sikerült lekérni az alap futtatási kontextust: %s

en: couldn't get security context of `%s': %s
hu: %s biztonsági kontextusa nem kérhető le: %s

en: couldn't open `%s': %s
hu: `%s' nem nyitható meg: %s

en: couldn't read from `%s': %s
hu: %s nem olvasható: %s

en: couldn't set default security context to `%s': %s
hu: Nem sikerült beállítani az alap futtatási kontextust erre: %s: %s

en: couldn't stat `%s': %s
hu: `%s'-t nem lehet beállítani: %s

en: couldn't write to `%s': %s
hu: %s nem írható: %s

en: create a system group
hu: rendszercsoport készítése

en: create a system user
hu: rendszer felhasználó készítése

en: data not found in file
hu: az adat nem található a fájlban

en: date of last password change in days since 1/1/70
hu: az utolsó jelszó cseréje napokban 1970/1/1 óta

en: days before expiration to begin warning user
hu: hány nappal kezdjen el a lejárat előtt figyelmeztetést küldeni

en: directory with files for the new user
hu: az új felhasználó könyvtára fájlokkal

en: don't create group with same name as user
hu: ne készítsen felhasználó nevével megegyező csoportot

en: don't create home directories
hu: ne készítsen home könyvtárakat

en: don't create home directory for user
hu: ne készítsen home könyvtárat a felhasználó számára

en: don't create mail spools
hu: ne készítsen levélgyüjtőket

en: don't remove the user's private group, if the user has one
hu: ne távolítsa el a felhasználó privát csoportját, ha rendelkezik ilyennel

en: entity object has no %s attribute
hu: A(z) %s entitás-objektumnak nincs attribútuma

en: entry already present in file
hu: bejegyzés már megtalálható a fájlban

en: entry with conflicting name already present in file
hu: bejegyzés ellentétes névvel már a fájlban van

en: error creating `%s': %s
hu: hiba a(z) `%s' létrehozásakor: %s

en: error creating a LDAP directory entry: %s
hu: hiba az LDAP könyvtár-bejegyzés létrehozásakor: %s

en: error creating home directory for user
hu: hiba a felhasználó saját könyvtárának létrehozásakor

en: error encrypting password
hu: hiba a jelszó titkosításakor

en: error initializing Cyrus SASL: %s
hu: hiba a Cyrus SASL előkészítésekor: %s

en: error initializing ldap library
hu: hiba az ldap könyvtár beállításakor

en: error loading module
hu: hiba a modul betöltésekor

en: error locking file
hu: hiba a fájl zárolásakor

en: error locking file: %s
hu: hiba a fájl zárolásakor: %s

en: error manipulating terminal attributes
hu: hiba a terminálattribútumok kezelésekor

en: error modifying LDAP directory entry: %s
hu: hiba az LDAP könyvtár-bejegyzés módosításakor: %s

en: error moving home directory for user
hu: hiba a felhasználó saját könyvtárának mozgatásakor

en: error opening file
hu: hiba a fájl megnyitásakor

en: error opening temporary file for `%s': %s
hu: hiba történt a %s ideiglenes fájl megnyitásakor: %s

en: error reading file
hu: hiba a fájl olvasásakor

en: error reading from terminal
hu: hiba a terminálból való olvasáskor

en: error reading terminal attributes
hu: hiba a terminálattribútumok olvasásakor

en: error removing LDAP directory entry: %s
hu: hiba az LDAP könyvtár-bejegyzés eltávolításakor: %s

en: error removing home directory for user
hu: hiba a felhasználó saját könyvtárának eltávolításakor

en: error renaming LDAP directory entry: %s
hu: hiba az LDAP könyvtár-bejegyzés átnevezésekor: %s

en: error resolving symbol in module
hu: hiba a modulszimbólum feloldásakor

en: error setting password in LDAP directory for %s: %s
hu: hiba történt %s jelszavának beállításakor az LDAP könyvtárban: %s

en: error setting terminal attributes
hu: hiba a terminálattribútumok beállításakor

en: error statting file
hu: hiba a fájl beállításakor

en: error writing to file
hu: hiba a fájlba való íráskor

en: file with user information records
hu: fájl felhasználói információs bejegyzésekkel

en: generic error
hu: általános hiba

en: gid for new group
hu: az új csoport GID azonosítója

en: given name for new user
hu: az új felhasználó kitalált neve

en: group %jd has no name
hu: %jd csoportnak nincs neve

en: group %s has no GID
hu: %s csoportnak nincs GID azonosítója

en: group %s not found
hu: %s csoport nem található

en: group for new user
hu: az új felhasználó csoportja

en: group has neither a name nor a GID
hu: csoportnak nincs neve, sem GID azonosítója

en: home directory
hu: home könyvtár

en: home directory for new user
hu: az új felhasználó home mappája

en: home telephone number for new user
hu: az új felhasználó otthoni telefonszáma

en: internal initialization error
hu: belső inicializálási hiba

en: invalid ID
hu: érvénytelen azonosító

en: invalid attribute value
hu: rossz attributum érték

en: invalid module combination
hu: helytelen modulkombináció

en: invalid number
hu: érvénytelen szám

en: library/module version mismatch
hu: könyvtár/modul verzió eltérő

en: list aging parameters for the user
hu: lista a felhasználó időkorlát paramétereiről

en: list members of a named group instead of the group memberships for the named user
hu: csak a megnevezett csoport tagjait listázza - a megnevezett felhasználó csoporttagságai helyett

en: list of administrators to add
hu: hozzáadandó adminisztrátorok listája

en: list of administrators to remove
hu: eltávolítandó adminisztrátorok listája

en: list of group members to add
hu: hozzáadandó csoporttagok listája

en: list of group members to remove
hu: eltávolítandó csoporttagok listája

en: lock account
hu: felhasználói fiók zárolása

en: lock group
hu: csoport zárolása

en: maximum days between password changes
hu: maximális napok száma jelszó váltások között

en: minimum days between password changes
hu: minimális napok száma jelszó váltások között

en: module `%s' does not define `%s'
hu: `%s' modul nincs meghatározva `%s'

en: module disabled by configuration
hu: modul kikapcsolva a konfigurációból

en: module version mismatch in `%s'
hu: modul verzió eltérés itt: %s

en: move home directory contents
hu: home könyvtár tartalmának elmozgatása

en: name contains control characters
hu: név tartalmaz vezérlőkaraktereket

en: name contains invalid char `%c'
hu: név érvénytelen `%c' karaktert tartalmaz

en: name contains non-ASCII characters
hu: név tartalmaz nem ASCII karaktereket

en: name contains whitespace
hu: a név tartalmaz szóközt

en: name is not set
hu: név nincs beállítva

en: name is too long (%zu > %d)
hu: név túl hosszú (%zu > %d)

en: name is too short
hu: név túl rövid

en: name starts with a hyphen
hu: név kötőjellel kezdődik

en: new crypted password
hu: új titkosított jelszó

en: new plain password
hu: új titkosítatlan jelszó

en: no `%s' attribute found
hu: nincs `%s' attribútum

en: no initialization function %s in `%s'
hu: Nem található %s inicializáló funkció itt: %s

en: no shadow file present -- disabling
hu: nincs árnyék fájl -- kikapcsolás

en: no such object in LDAP directory
hu: nincs ilyen objektum az LDAP könyvtárban

en: not enough privileges
hu: nincs elég jogosultság

en: not executing with superuser privileges
hu: nem végrehajtható rendszergazdai jogosultságokkal

en: number of days after password expiration date when account is considered inactive
hu: hány nappal a jelszó lejárata után váljon a regisztrált fiók inaktívvá

en: object had no %s attribute
hu: objektumnak nem volt %s attribútuma

en: object has no %s attribute
hu: objektumnak nincs %s attribútuma

en: only list membership information by name, and not UID/GID
hu: csak tagsági információkat listázza - de ne UID/GID, hanem név alapján

en: password expiration date in days since 1/1/70
hu: jelszó lejárati ideje napokban 1970/01/01 óta

en: plaintext password for the user
hu: egyszerű szöveges jelszó a felhasználónak

en: plaintext password for use with group
hu: sima szöveges jelszó csoporttal való használathoz

en: pre-hashed password for the user
hu: elő-hash-elt jelszó a felhasználó számára

en: pre-hashed password for use with group
hu: elő-hash-elt jelszó a csoporttal való használathoz

en: prompt for all information
hu: összes információ megjelenítése

en: read new crypted password from given descriptor
hu: az új titkosított jelszó beolvasása a megadott leírófájlból

en: read new plain password from given descriptor
hu: az új titkosítatlan jelszó beolvasása a megadott leírófájlból

en: remove the user's home directory
hu: távolítsa el felhasználók home mappáját

en: room number for new user
hu: az új felhasználó szobaszáma

en: set GID for group
hu: GID beállítása a csoporthoz

en: set UID for user
hu: UID beállítása a felhasználó számára

en: set common name for user
hu: közös név megadása a felhasználó számára

en: set given name for user
hu: megadott név beállítása a felhasználó számára

en: set group password instead of user password
hu: állítsa be a csoport jelszavának a felhasználó jelszava helyett

en: set home telephone number for user
hu: otthoni telefonszám beállítása a felhasználó számára

en: set primary GID for user
hu: elsődleges GID beállítása a felhasználó számára

en: set room number for user
hu: szobaszám beállítása a felhasználó számára

en: set shell for user
hu: parancsértelmező beállítása fehasználó számára

en: set surname for user
hu: vezetéknév beállítása a felhasználó számára

en: set telephone number for user
hu: telefonszám beállítása a felhasználó számára

en: shell for new user
hu: az új felhasználó shell-je

en: success
hu: kész

en: surname for new user
hu: az új felhasználó utóneve

en: telephone number for new user
hu: az új felhasználó telefonszáma

en: the `%s' and `%s' modules can not be combined
hu: az `%s' és a `%s' modulok nem kombinálhatóak

en: uid for new user
hu: az új felhasználó UID-je

en: unknown error
hu: ismeretlen hiba

en: unlock account
hu: felhasználói fiók feloldása

en: unlock group
hu: csoport feloldása

en: unlocking would make the password field empty
hu: a feloldás üresen hagyná a jelszó-mezőt

en: unsupported password encryption scheme
hu: nem támogatott jelszó titkosítási séma

en: user %jd has no name
hu: %jd felhasználónak nincs neve

en: user %s has no UID
hu: %s felhasználónak nincs UID azonosítója

en: user %s not found
hu: %s felhasználó nem található

en: user has neither a name nor an UID
hu: felhasználónak nincs se neve se UID azonosítója

en: user object had no %s attribute
hu: A felhasználói objektumnak nincs %s attribútuma

en: user object was created with no `%s'
hu: felhasználói objektum létrehozva `%s' nélkül

en: user's home directory not owned by them
hu: a felhasználó saját könyvtára, amely nem az ő tulajdonában van

en: user/group id in use
hu: felhasználó/csoport azonosító használatban

en: user/group name in use
hu: felhasználónév/csoportnév használatban
